Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sinpaş GYO Kitaplığının Yeni Kitabı: Rekabet Avantajının Sonu

7 yıldır iş dünyasına yönelik yayımladığı kitaplarla da dikkat çeken Sinpaş GYO, bu kez Rita Gunther McGrath’in ‘Rekabet Avantajının Sonu’ adındaki ödüllü kitabını iş dünyasıyla paylaşıyor.

yapi.com.tr
Sinpaş GYO Kitaplığının Yeni Kitabı: Rekabet Avantajının Sonu

Sinpaş GYO, Howard Gardner’ın ‘Geleceği İnşa Edecek 5 Zihin’, Daniel Gilbert’in ‘Mutluluk Üzerine Çeşitlemeler’, Philip Delves Broughton’un ‘Harvard Business School’da Size Ne Öğretirler?’, Philip Kotler’ın ‘Pazarlama 3.0’ ve Ruth Spellman’ın ‘Yeni Liderlik’ isimli kitaplarının ardından yepyeni bir kitapla iş dünyasıyla buluşuyor. Columbia Business School profesörü Rita Gunther McGrath’in 2013 yılında strateji dalında seçkin başarı ödülü almaya hak kazanan kitabı ‘Rekabet Avantajının Sonu’, günümüzün stratejik gerçeklikleri ve rekabet hakkında nasıl düşünüleceği konusunda yöneticilere ipuçları veriyor.

Günümüz iş dünyası ve rekabet koşulları içinde bir kaynak kitap olma özelliğini taşıyan ‘Rekabet Avantajının Sonu’, geleneksel stratejik yöntemlerin eksik yönlerini saptayıp; stratejiye yeni ve pratik bir yolla yaklaşıyor. Başarılı bir performans için gereken araçların altını çizen eser, geleceğin şirketleri için yerleşik bir rekabet anlayışından ziyade, dinamik bir rekabet avantajı oluşturmak amacıyla esas olan etmenleri belirliyor.

Kitabın yazarı Rita Gunther McGrath, 'sürdürülebilir rekabet avantajı' kavramının ötesine gitme zamanının geldiğini, kuruluşlar için kazandıran yeni bir yol oluşturmak gerektiğini, bunun da hızlı ve kararlı davranıp fırsatları yakalamaktan geçtiğini savunuyor. McGrath, dünyanın en başarılı şirketlerinden bazılarının, rekabet ve kazanç sağlamak için bu yeni yöntemi kullandığını belirtiyor. Fujifilm, Cognizant Technology Solutions, Infosys, Yahoo! Japonya ve Atmos Enerji gibi dünya devi firmalardan ilgi çekici örneklerle dolu 'Rekabet Avantajının Sonu' kitabı, giderek geçici avantaj ile tanımlanan bir ekonomide yeniden başarılı ve karlı büyüme için rehber olarak nitelendiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sinpas-gyo-kitapliginin-yeni-kitabi-rekabet-avantajinin-sonu_116967.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!