Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Şişecam’ın Rusya’daki Üçüncü Fırını Üretime Başladı

Şişecam Topluluğu, Rusya’da 86 milyon dolar tutarında yatırımla kurulan yeni cam ev eşyası tesisini devreye aldı. Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, “Paşabahçe markamızın Rusya’da her yıl artan bilinirliği ve ürünlerimize yönelik ilgi, doğru adımlar attığımızın en büyük göstergesidir” dedi.

yapi.com.tr
Şişecam’ın Rusya’daki Üçüncü Fırını Üretime Başladı

Cam ev eşyası alanında Türkiye’nin yanısıra Rusya ve Bulgaristan’da da üretimi bulunan ve global cam ev eşyası pazarında yüzde 12 paya sahip olan Şişecam Topluluğu, Rusya’daki üçüncü fırınını devreye aldı. Topluluğun, Türkiye’den sonra en geniş faaliyete sahip olduğu ve ikinci ana pazarı olarak gördüğü Rusya’da Nijniy Novgorod bölgesinde 86 milyon dolar tutarında yatırımla kurulan yeni tesis, 210 ton/gün kapasite ile otomatik cam ev eşyası üretimi gerçekleştirecek.


Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, yeni yatırıma ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Tüm dünyayı etkileyen küresel ekonomik kriz döneminde dahi Rusya’daki satışlarını artırmaya devam eden Şişecam Topluluğu, ülkeye ve Rus tüketicisinin cam ev eşyasına olan sevgisine duyduğu inançla Rusya’daki üçüncü fırın yatırımını gerçekleştirmiştir. Paşabahçe markamızın Rusya’da her yıl artan bilinirliği ve ürünlerimize yönelik ilgi, doğru adımlar attığımızın en büyük göstergesidir” dedi. Cam ev eşyası alanındaki vizyonlarını ‘Paşabahçe Cam’ın global olarak tanınan ve tercih edilen lider cam ev eşyası şirketi olması’ olarak belirlediklerini vurgulayan Prof. Dr. Kırman; "Bu doğrultuda, 2013 yılının sonunda Bulgaristan’da ikinci fırın yatırımımızı devreye aldık, şimdi de Rusya’daki üçüncü fırınımızı açmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Bugün Rusya’da cam ev eşyası, cam ambalaj, düzcam ve madencilik alanlarında toplamda 3 bin kişinin üzerinde istihdam sağlayan Şişecam Topluluğu, 365 milyon dolar tutarında ciroya ulaşmış durumda. Topluluğun Rusya’daki faaliyetlerine tahsis etmiş olduğu kaynakların toplamı da 1 milyar dolar düzeyinde. Rusya’da cam ev eşyası alanında yüzde 22, cam ambalaj alanında yüzde 23 pazar payına sahip olan Şişecam Topluluğu’nun bu ülkedeki toplam cam üretiminin 2014 yılı sonu itibarıyla 1 milyon tonu aşması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sisecamin-rusyadaki-ucuncu-firini-uretime-basladi_123810.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!