Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Solar Systems, Schmid Grup ve Pekintaş Grup'tan Rusya için Uzun Vadeli Ortaklık

Solar Systems, Schmid Grup ve Pekintaş Grup, Rusya'da 200 MWp anahtar teslim PV hücre (güneş pili) ve modül (güneş paneli ) üretim tesisi kurulması konusunda uzun vadeli bir ortaklık anlaşmasına vardıklarını duyurdular.

yapi.com.tr
Solar Systems, Schmid Grup ve Pekintaş Grup'tan Rusya için Uzun Vadeli Ortaklık

Solar Systems (Rusya), Schmid Grup (Almanya) ve Pekintaş Grup (Türkiye), Rusya Alabuga Özel Serbest Bölgesi'nde iki aşamada devreye girecek, yıllık kapasitesi 200 MWp olacak yeni hücre ve modül üretim tesisi inşaatı ve kurulumu için anlaşma imzaladı. Schmid Grup ve Pekintaş Grup, üretim hatları, bina ve yan hizmetler tesis kurulumu konusunda ana müteahhit ve teknoloji sağlayıcısı olarak sorumluluk alacaklar. Solar Systems CEO’su Mikhail Molchanov, Schmid ve Pekintaş uzmanlığında 2016 yılının 2. çeyreğinde üretime başlaması planlanan projenin, Rusya’da artan güneş enerjisi ihtiyacını karşılaması açısından mükemmel bir imkan olduğunu ifade etti.

2013 yılında Rusya’da, yenilenebilir enerji gelişimine destek için yeni bir hükümet programı ilan edildi. CSA olarak adlandırılan kapasite tedarik anlaşması ile yatırımcılara, her sene için özel ihaleye katılım hakkı sağlanıyor. Solar Systems ortak girişimi grubu, tüm katılımcılar arasında Mayıs / Haziran 2014’deki CSA ihalelerinde en büyük payı almayı başardı.

Buna göre, 2016-2018 yılları içinde 175 MW kurulu kapasiteye sahip solar parklar işletmeye alınacak. Solar Systems, yine 2015-2016 yıllarında gerçekleşecek ihalelere de katılmayı planlıyor ve ihracat planlarının yanında Rusya’daki diğer pazar oyuncuları için güneş modülü üretim ve satışını hedefliyor.

Foto: Düzce'deki SCHMID Pekintaş tesisleri

"Schmid Pekintaş ortaklığı güçleniyor"

Bu proje ile SCHMID ve Pekintas, PV güneş enerji sistemleri üretiminde Türkiye merkezli başlayan Schmid Pekintaş ortaklığını güçlendiriyorlar ve uluslararası bir boyuta taşıyorlar. Schmid Grup Başkanı ve CEO’su Christian Schmid, konuyla ilgili açıklamasında anlaşmanın kendileri açısından gelişen ülkeler PV piyasasında lider 'anahtar teslimi' tedarikçi olma pozisyonunu koruma yolunda bir kilometre taşı olduğuna dikkat çekti:

“Solar Systems Rusya’nın gelişen PV piyasasında lider durumda ve biz Solar Systems’in teknoloji partneri olmaktan gurur duyuyoruz. Pekintaş ile olan ortaklığımız sonucunda müşterilerimize güvenilir ve kapsamlı üretim çözümleri sağlayabiliyor ve rekabetçi lokal üretimi mümkün kılıyoruz”.

Pekintaş Grup CEO’su Özhan Olcay da, Pekintaş Grup olarak yenilenebilir enerji alanındaki bu anlaşmaya büyük önem verdiklerini ve bunun yenilenebilir enerji alanında çok uluslu işbirliğine mükemmel bir örnek olduğunu düşündüklerini belirtti ve ekledi:

"Bu projenin ‘anahtar teslimi’ entegrasyonuyla Schmid ve Pekintaş’ın öncülük ettiği PV endüstrisinde, Solar Systems’i Rusya’da kalite ve verimlilik olarak tartışmasız bir liderliğe taşıyacağına inanıyoruz. Bu yatırım, Türkiye’de 2012’den beri başarılı bir şekilde yürüyen Schmid ve Pekintaş ortaklığına entegre edilip, çeşitli yollarla desteklenecektir".

http://www.yapi.com.tr/haberler/solar-systems-schmid-grup-ve-pekintas-gruptan-rusya-icin-uzun-vadeli-ortaklik_127686.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!