Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Güneşten Elektrik Üretimi için Yarışma Tarihleri Belli Oldu

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), güneş enerjisinden lisanslı elektrik üretmek üzere birden fazla başvuru yapılan bağlantı bölgelerine önlisans verilmesi için yapılacak ikinci ve üçüncü yarışmaların tarihlerini açıkladı.

yapi.com.tr
Güneşten Elektrik Üretimi için Yarışma Tarihleri Belli Oldu

TEİAŞ, Siirt-Batman-Mardin, Şanlıurfa-Diyarbakır, Antalya, Muğla-Aydın, Denizli ve Burdur'da toplam 7 bölgede 90 başvurudan, güneş enerjisi tesisi kuracak şirketleri tespit etmek için yapılacak ikinci yarışmanın tarihini 29 Ocak 2015 olarak belirledi. Konya'daki iki bölgede 97 başvurunun değerlendirileceği üçüncü yarışmanın tarihi ise 30 Ocak olarak açıklandı.

Güneş enerjisinden lisanslı elektrik üretim amacıyla ayrılan 600 megavatlık kapasitenin, Elazığ ve Erzurum bölgelerindeki 13 megavatlık kısmı için ilk yarışma 12 Mayıs'ta yapılmıştı.

Yarışmaya katılan şirketler, üretim tesisinin ilk ünitesinin geçici kabulünün yapıldığı tarihten başlamak üzere en fazla 3 yıl içerisinde birim megavat başına TEİAŞ'a katkı payı ödeme taahhüdünde bulunacak. Kesişen projeler olması durumunda daha yüksek katkı payı teklifi veren proje sahibi şirket, kesişen alanı kullanma hakkını elde edecek.

Şirket, katkı payı tutarını, üretim tesisinin ilk ünitesinin geçici kabulünün yapıldığı tarihten başlamak üzere 3 yıl içerisinde ve yıllık eşit taksitler şeklinde TEİAŞ’a ödeyecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gunesten-elektrik-uretimi-icin-yarisma-tarihleri-belli-oldu_127406.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!