Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Soyak Holding Çalışanlarının Karbon Ayak İzleri Sıfırlanıyor

Soyak Holding şirketleri çalışanları, Enerji Tasarrufu Haftası’nda karbon ayak izlerini ölçümledi. Bireysel ölçüm yapan çalışanların karbon ayak izlerini sıfırlamak amacıyla Soyak Holding, Çeşme Ildırı’da dikilmek üzere Ege Orman Vakfı’na 500 ağaç bağışta bulundu. En az karbon ayak izi olan 3 çalışana da limon ağacı armağan edildi.

yapi.com.tr
Soyak Holding Çalışanlarının Karbon Ayak İzleri Sıfırlanıyor

Soyak Holding bünyesinde yer alan 11 şirketten ölçümlemeye katılan çalışanların bireysel faaliyetleri sonucu yarattıkları karbon ayak izi miktarı, 709 bin 468 ton olarak belirlendi. Soyak, bu miktardaki karbon ayak izini sıfırlamak amacıyla Çeşme Ildırı’da dikilmek üzere Ege Orman Vakfı’na 500 fidan bağışladı. Her çalışanın karbon ayak izi miktarına göre 1 ila 19 adet arası ağacın dikildiği ölçümlemede, en az karbon ayak izi olan 3 çalışana limon ağacı hediye edildi. Çalışanların http://karbonayakizi.com sitesinden hesapladıkları karbon ayak izi ölçümlemesi sonucunda Soyak Holding şirketlerinden Traçim’den Necati Küçükibrahimoğlu, Soyak Yapı’dan Can Kerman ve Esra Aydın limon ağacı kazandılar. En fazla karbon ayak izi olan 3 çalışana da Mark Lynas’ın ‘Karbon Ayak İziniz: Karbon Kirliliğinizi Düşürmek için Basit Yöntemler’ isimli  kitabı hediye edildi.

Soyak Holding Kurumsal İlietişim Koordinatörü Fatma Çelenk, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Soyak Holding kurumsal kültürünün 'sürdürülebilir yaşam' yaklaşımı üzerine kurulduğunu kaydetti. Kurumiçi bilinçlenme faaliyetleri kapsamında etkinliğe katılan çalışanlarla paylaşılan mektuplara da değinen Çelenk “Bildiğiniz gibi, atmosferdeki karbondioksit, metan ve diğer sera gazı oranlarındaki artış, gezegenimizin sıcaklığını yükseltmektedir. Bu gazlardaki artış, atmosferimizi ısıtmakta ve kutup bölgelerindeki buzların erimesine yol açmaktadır. Bireylerin karbon ayak izlerinin küçülmesi, bu süreçleri yavaşlatacağı için gezegenimizin geleceği açısından çok önemlidir” mesajlarının önemine vurgu yaptı.  

Çelenk, etkinlik sonuçlarını değerlendirirken, “Dünya üzerindeki ekosistemi oluşturan tüm doğal varlıkların korunması ve insan kaynaklı iklim değişikliğine dair politikaların ve toplumsal bilincin oluşturulması adına biz de küçük bir katkıda bulunmak istedik. Etkinliğe katılan çalışanlarımızın karbon ayak izlerini sıfırlamak adına 500 ağaç dikimi için harekete geçtik. Bu ölçümlemeyle dünyaya ve ülkemize katkı sağlayacak tasarruf bilinciyle hareket etmenin son derece önem taşıdığını bir kez daha çalışma arkadaşlarımızla paylaştık” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/soyak-holding-calisanlarinin-karbon-ayak-izleri-sifirlaniyor_116387.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!