Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TAEK'e Nükleer İmtiyazı

Bakanlar Kurulu, TAEK'in nükleer tesis ve radyoaktif madde tesislerinin düzenlenmesi ve denetlenmesine yönelik projeler ile bu kapsamdaki danışmanlık hizmetlerine ilişkin ihalelerin, Kamu İhale Kanunu'ndan muaf tutulmasına karar verdi.

yapı.com.tr/AA
TAEK'e Nükleer İmtiyazı

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'nun (TAEK)  nükleer tesis ve radyoaktif madde tesislerinin düzenlenmesi ve denetlenmesine yönelik projeler ile bu kapsamdaki danışmanlık hizmetlerine ilişkin ihaleleri, Kamu İhale Kanunu'ndan muaf tutuldu.

TAEK'in, Kamu İhale Kanununun ilgili maddesi kapsamında ihalelere ilişkin esaslarda değişiklik yapılmasına dair ekli esasların yürürlüğe konulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, söz konusu ihalelerin kapsamına giren "geliştirme projeleri" ifadesinin tanımında değişiklik yapılarak, "nükleer teknoloji geliştirmekle doğrudan ilgili mevcut sistem ve tesislerin bakım-onarımı, güçlendirilmesi ve modernizasyonu ile nükleer madde ve nükleer tesisler ile radyoaktif madde ve radyasyon tesislerinin düzenlenmesi ve denetlenmesine yönelik projeler, faaliyetler ve bu kapsamdaki danışmanlık hizmetleri"ne dair ihaleler Kamu İhale Kanununa tabi olmayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/taeke-nukleer-imtiyazi_113195.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!