Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Nükleerde Korkunç Rapor: Bir Hafta Sonra Tüm Türkiye!

Mersin Akkuyu’ya kurulması planlanan nükleer santral ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı çevresel etki değerlendirme (ÇED) raporu tamamlandı.

yapi.com.tr
Nükleerde Korkunç Rapor: Bir Hafta Sonra Tüm Türkiye!

Cumhuriyet Gazetesi'nden Mert Taşçılar'ın haberine göre, Greenpeace, sızıntı riskinin belirtilmediği rapora, “kopyala-yapıştır mantığı” eleştirisini yöneltti. Bakanlık riski görmezden gelirken, riski ortaya koyan kurum ise Viyana Üniversitesi oldu. Greenpeace, Viyana Üniversitesi’nin Akkuyu’da bir nükleer kaza durumunda ilk anda 176 bin 774 kişinin radyoaktif sızıntıdan etkileneceğini belirlediğini aktardı. Greenpeace Akdeniz’in ÇED raporuna karşı hazırladığı risk raporunda şu öngörülere yer verildi.

Santralda bir kaza olması halinde ilk olarak Mersin ve çevre iller, kazadan bir hafta sonra tüm Türkiye, 15 gün sonra ise Türkiye’nin tüm komşuları, Doğu Avrupa, Kafkaslar’a kadar geniş bir bölge radyoaktif maddelerin etkisi altında kalacak. Milyonlarca insan etkilenecek.

Akkuyu nükleer santralının inşa edilmesi halinde, nükleer bir kaza/olay gerçekleştiği takdirde 176 bin 774 kişinin tahliye edilmesi gerekmektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nukleerde-korkunc-rapor-bir-hafta-sonra-tum-turkiye_113010.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!