Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tazminat Eylemindeki Madenciler Muhatap Bulamıyor

Manisa'nın Soma İlçesi'nde, 301 kişinin öldüğü facianın ardından işten çıkartılan madenciler tarafından, tazminatlarının ödenmediği gerekçesiyle başlatılan oturma eylemi üçüncü gününe ulaştı. Bazı siyasi parti temsilcilerinin kumanya desteği verdiği madenciler, muhatap bulamamaktan yakındı.

yapi.com.tr
Tazminat Eylemindeki Madenciler Muhatap Bulamıyor

DHA'nın haberine göre, Soma'da 301 kişinin öldüğü maden faciasının ardından işten çıkartılan ve aylar geçmesine rağmen tazminatını alamadıklarını belirten madenciler, seslerini duyurmak için geçen çarşamba günü önce yürüyüş düzenledi. Belediye önünden başlayan yürüyüş, Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi Müdürlüğü (ELİ) önüne son buldu. Burada başlatılan oturma eylemi bugün üçüncü gününe ulaştı. 'Tazminat Hakkımız', 'Sadaka Değil Hakkımızı İstiyoruz', 'Açız Aç' ve 'Soma'ya Verilen Sözler Tutulsun' yazılı dövizleri çevredeki ağaçlara asan madenciler, tazminatları ödeninceye kadar eylemi sürdüreceklerini vurguladı.

İşçiler dertli

Maden İşçisi Sami Yavuz, "Bugün eylemin üçüncü günü. Oturma eylemine devam ediyoruz. Kar da yağsa yağmurda yağsa bu eylemimizi sürdüreceğiz. Bize verilen sözler nerede? Bizim muhatabımız kim bilmiyoruz. Ama muhatabımız buraya gelen kadar biz burayı terk etmeyeceğiz" dedi. İlçedeki bazı siyasi partilerin üyelerinin kumanya verdiğini söyleyen Yavuz, "Siyasi parti temsilcileri ve milletvekili aday adayları bizleri zaman zaman ziyaret ederek simit ayran dağıtıyorlar. Çevredeki esnafta sağ olsunlar 'istek ve arzununuz var mı?' diye gelip soruyorlar. Geceleri kendi aramızda topladığımız parayla yiyecek bir şeyler alıyoruz. Zaman zaman da arkadaşlarımız evlerinden zeytin peynir yetiriyor; burada demlediğimiz çayla karnımızı doyurmaya çalışıyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tazminat-eylemindeki-madenciler-muhatap-bulamiyor_129166.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!