Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

TİMFED Tahir Tellioğlu ile Devam Edecek

Türkiye genelinde 80 bin üyesiyle inşaat sektöründe en geniş katılımlı sivil toplum örgütü olan Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu’nu (TİMFED), 5. Olağan Genel Kurulu’nda başkan olarak yeniden Tahir Tellioğlu'nu seçti.

yapi.com.tr
TİMFED Tahir Tellioğlu ile Devam Edecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve İMKON Başkan Yardımcısı Barış Aydın’ın katılımıyla düzenlenen TİMFED Genel Kurulu’nda inşaat sektörü sorunları ve beklentileri masaya yatırıldı. Genel Kurul'da konuşan Tahir Tellioğlu; 'İnşaat Müteahhitleri Odaları Birliği Kanun Tasarısı'nın 44 yıla yakın süredir yasalaşamadığına dikkat çekerek, müteahhitliğin tanımının yapılması ve standartlarının belirlenmesi gerektiğini ifade etti.

Türkiye'nin deprem kuşağında yer alan bir ülke olduğunu hatırlatan Telllioğlu, özellikle Van Depremi'nden sonra gündeme gelen kentsel dönüşümün sağlıklı ve amacına uygun yapılabilmesi için ‘müteahhitlik anayasası olacak’ dediği yasanın gerektiğini savundu. Türkiye'de 300 binin üzerinde müteahhitlik yapan kişi bulunduğunu kaydeden Tellioğlu, malesef bu kişilerden 100 binin meslekle ilgili olmayanlar olduğunu ve bunun kendilerine zarar verdiğini de sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/timfed-tahir-tellioglu-ile-devam-edecek_120773.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!