Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TOKİ Konut Projelerinde Değişikliğe Gidiyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda düşük katlı konut projelerinin örneklerini Kayseri Yeşilhisar ve Muğla Çayboyu'nda uygulamaya koydu.

yapi.com.tr/AA
TOKİ Konut Projelerinde Değişikliğe Gidiyor

TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, İdare, konut projelerinde önemli değişikliğe gidiyor.

TOKİ Eliyle Kent İklimi Değişiyor

Doğrudan TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel'e bağlı görev yapan Tasarım Birimi, yöresel mimariye uygun projelendirdiği konutlarda Osmanlı–Selçuklu mimarisinin motiflerini kullanırken, bazı konutların kat sayılarında önemli değişiklikler gerçekleştirdi.

Tasarım Birimi, zemin artı 3, 4, 5, 6 katlı konut projeleri hazırladı. Bu projelerden bazılarının ihalesi yapılırken, bazılarının da ihale tarihi belirlendi.

Kayseri ve Muğla'daki konutların ihaleleri tamam

Kayseri Yeşilhisar'da 109 konutla Muğla Çayboyu'nda 94 konut, zemin artı 3 katlı inşa edilecek. Yeşilhisar'daki konutların ihalesi 18, Çayboyu'ndaki konutların ihalesi ise 22 Nisan'da gerçekleştirildi. Yöresel mimariye uygun tasarlanan bu konutlar, 72 metrekare 2 artı 1 ve 118 metrekare 3 artı 1 şeklinde yapılacak.

Safranbolu'da yöresel mimari izleri

Karabük Safranbolu'da inşa edilecek 506 konut, yöresel mimarinin özelliklerini taşıyacak. Zemin artı 5 katlı planlanan konutlar, 84 metrekare 2 artı 1 olacak. Safranbolu konutları için 13 Haziran'da ihale düzenlenecek.

TOKİ, Konya Kadınhanı, Sarayönü, Ladik, Yozgat Akdağmadeni ve Manisa Demirci'de inşa edeceği konutlarda da zemin artı 6 katı geçmeyecek.

İhalesi 16 Nisan'da gerçekleştirilen Kadınhan'daki 165 konut, 84 metrekare, 2 artı 1, zemin artı 6 kat inşa edilecek. Sarayönü'ndeki 259 konut için ihale 28 Mayıs'ta yapılacak. Bu konutlar 84 metrekare 2 artı 1 ve 108 metrekare 3 artı 1 şeklinde tasarlandı. Sarayönü ve Ladik konutları da zemin artı 5 kat olacak.

Yozgat Akdağmadeni'nde 424 ve Manisa Demirci'de 247 konut da zemin artı 5 katlı planlandı. Bu konutlar, 84 metrekare 2 artı 1 ve 108 metrekare 3 artı 1 şeklinde inşa edilecek. Akmağdeni konutlarının ihalesi 29 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Demirci konutlarının ihale çalışmaları ise sürüyor.

ETİKETLER: TOKİ
http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-konut-projelerinde-degisiklige-gidiyor_108091.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!