Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TOKİ 40 Arsayı Açık Artırmayla Satıyor

Başkentte "Disneyland" kurulması düşünülen Tema Park'ta son kalan 36 dönümlük konut arsa 4,5 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkarılacak.

yapi.com.tr
TOKİ 40 Arsayı Açık Artırmayla Satıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Diyarbakır gibi büyük şehirler olmak üzere 21 ilde toplam 40 arsayı açık artırmayla satışa sunacak. TOKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, İdare, Türkiye'nin konut ve kentleşme sorunları karşısında dar gelirli vatandaşlara, kaynak geliştirme projeleriyle düşük maliyetli çözümler üretiyor.

Hazineye herhangi yük getirmeden, ihtiyacı olan finansmanı arsa ve iş yeri satışları ile hasılat paylaşımı ve kaynak geliştirme projelerinden elde eden İdare, böylelikle yoksul ve alt gelir grubundaki vatandaşların da kaliteli, çağdaş ve güvenilir mekanlarda ikamet edebilmelerini sağlıyor.

Ankara Tema Park'ta kalan son arsa

TOKİ kaynak geliştirme kapsamında 21 ilde 40 arsasını satışa çıkarıyor.

Arsalar, Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Afyon, Sinop, Ağrı, Amasya, Aksaray, Bursa, Çorum, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Kars, Mersin, Kütahya, Şanlıurfa ve Tekirdağ'da yer alıyor.

Satışa sunulanlar arasında başkentte "Disneyland" kurulacağı belirtilen Tema Park'ta kalan son arsa da bulunuyor. 36 dönümlük konut arsası, 4,5 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkıyor.

Taşınmazlar arasında İstanbul Başakşehir İkitelli'de 16 milyon lira muhammen bedelli 9,6 dönüm ve İstanbul Arnavutköy'de 1 milyon lira muhammen bedelli 680 metrekare konut arsası da yer alıyor.

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde özel orta ve ilköğretim okulu arsası da satışa sunuluyor.

Müzayede 16 Mayıs'ta

Satış müzayedesi, 16 Mayıs'ta saat 14.00'te Eskidji Firmasının İstanbul'daki merkezinde gerçekleştirilecek.

Müzayedede, TOKİ merkez binasından canlı bağlantı yapılarak teklifler alınabilecek. Katılmak isteyenler, ayrıca "www.eskidji.com" adresinden de taşınmazlar için teklif verebilecek.

Satışa sunulan taşınmazlar için hem peşin hem de vadeli teklif alınacak. Birinci lot ile 15'inci lota kadar taşınmazlar için yüzde 25 peşin 36 ay vade, 16 lot No'lu taşınmaz için yüzde 15 peşin 60 ay vade, diğer lotlardaki taşınmazlar için ise yüzde 10 peşin 120 ay vadeli satış yapılacak.

Ancak 15 bin liranın altındaki taşınmazlar için sadece peşin teklif alınacak.

Katılımcılar, müzayede öncesinde Eskidji'nin ING Bank Şişli şubesindeki hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere, katılım teminatı olarak istedikleri arsaların her biri için ayrı ayrı ödeme yapacak.

Muhammen bedeli 500 bin liradan az arsalar için 5 bin, 500 bin 1 lira ile 1 milyon lira arası arsalar için 50 bin, 1 milyon 1 liradan fazla arsalar için ise 100 bin lira katılım teminatı ödenmesi gerekiyor.

Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye "www.toki.gov.tr" ve "www.eskidji.com" adreslerinden ulaşılabilir.

ETİKETLER: TOKİ
http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-40-arsayi-acik-artirmayla-satiyor_108025.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!