Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TSE Laboratuvarlarıyla Milyonlarca Dolar Ülkede Kalacak

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, hizmete başlayan laboratuvarların Türkiye için son derece önemli olduğunu belirtti.

yapi.com.tr / AA
1 TSE Laboratuvarlarıyla Milyonlarca Dolar Ülkede Kalacak

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, hizmete başlayan laboratuvarların Türkiye için son derece önemli olduğunu belirterek, ''Bu laboratuvarlar sayesinde Türk üreticisinin yurtdışında yaptırmak zorunda kaldığı testler için ödediği milyonlarca dolarlık milli servet ülke içinde kalacak, ayrıca zaman ve kaynak tasarrufu sağlanacak'' dedi.

TSE'den yapılan yazılı açıklamaya göre, TSE Başkanı Şentürk, TSE Kayseri Laboratuvar Müdürlüğü bünyesinde bir yılı aşkın süredir devam eden çalışmalar sonucunda, TSE'nin son dönemlerdeki en önemli yatırım projelerinden birini hayata geçirdiklerini ifade etti.

''Yangına Dayanım'', ''Kapı ve Pencere Sistemleri'' ve ''Cam ve Malzeme'' Laboratuvarlarının, en son teknoloji ürünü cihazlar kullanılarak modern laboratuvarcılık konseptinde hizmete sunulduğunu belirten Şentürk, açıklamada şunları kaydetti:

''TSE Kayseri Laboratuvar Müdürlüğü bünyesinde açılan ve TÜRKAK Akreditasyon ve Onaylanmış Laboratuvar Denetimi son aşamasında olan bu laboratuvarlar, Türk üreticisinin yurtdışında yaptırmak zorunda kaldığı testler için ödediği milyonlarca dolardan kurtulması anlamına geliyor. Laboratuvarlarımızın 40 konuda gerçekleşen TÜRKAK Akreditasyon ve Onaylanmış Laboratuvar denetimi de tamamlanmış bulunuyor. Bu laboratuvarlar sayesinde Türk üreticisinin yurtdışında yaptırmak zorunda kaldığı testler için ödediği milyonlarca dolarlık milli servet ülke içinde kalacak, ayrıca zaman ve kaynak tasarrufu sağlanacak.''

Şentürk ayrıca çok yakında ''Yalıtımlı Camlar (EN 1279-5)'' ile ''Kapı ve Pencere Sistemleri (EN 14351-1)'' konusundaki tüm deneylerin yapılabildiği ''Sistem-3 CE Uygunluk Değerlendirmesi ve Sertifikalandırması'' ile ''Pencerelerde Enerji Etiketlemesi'' laboratuvarını da hizmete sunmak için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tse-laboratuvarlariyla-milyonlarca-dolar-ulkede-kalacak_102746.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Tebrikler, Yetmez, ama evet. TSE' için önemli ama geç kalınmış bir işlem. Yurt dışında ne kadar test işlemi yaptırılıyorsa hepsini kurmak hem de ülkenin 4-5 bölgesine kurmak lazım ki, zaman ve mekan sorunu iyice azalsın... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!