Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Üsküdar – Çekmeköy Metrosu İnşaatı Eureko Sigorta Güvencesinde

Daha önce Marmaray Projesi, Kadıköy - Kartal, Otogar - Bağcılar metro hatları ile Boyabat Barajı gibi büyük inşaat projelerini portföyüne ekleyen ve Türkiye’de mühendislik sigortaları branşında ilk üç şirketten biri olan Eureko Sigorta , Üsküdar – Çekmeköy arasında inşa edilecek metro hattının inşaatını sigortaladı.

yapi.com.tr
Üsküdar – Çekmeköy Metrosu İnşaatı Eureko Sigorta Güvencesinde

Şirket, inşaat ve montaj sigortaları branşında 2012’nin ilk altı ayındaki performansıyla yüzde 11,6’lık pazar payına ulaştı ve sektörde ikinci sıraya yerleşti. Eureko Sigorta’nın inşaat sigortaları ürünü, büyük çaplı ulaşım ve sanayi inşaatlarında ön depolama safhasından başlayarak taahhüt edilmiş işlerin kabulüne kadar geçen dönemde, müteahhittin maruz kalabileceği ani ve beklenmedik olaylar sonucu gerçekleşen kayıp ve hasarları teminat altına alıyor.

İnşaat sigortalarında 6 ayda 21 milyona yakın prim üretimi

Son yıllarda sanayi sektörünün hızla gelişmesiyle birlikte inşaat ve montaj sigortalarının daha fazla önem kazandığını belirten Eureko Sigorta Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Süha Çele , şöyle konuştu:

“İnşaat sigortaları, hem kapsamı hem de teminat yapısıyla ciddi riskler karşısında geniş güvence sunuyor. Sektör geneline bakıldığında bu branştaki prim üretiminin 181 milyona yakın olduğunu görüyoruz. Bu üretimin 21 milyona yakın kısmını biz Eureko Sigorta olarak gerçekleştiriyoruz. Gerek inşaat sigortaları alanının önde gelen reasürörleri ile güçlü ve uzun süreli ilişkilerimiz gerekse şu ana kadar içinde olduğumuz projelerden edindiğimiz tecrübelerimiz, Eureko Sigorta’yı diğer şirketlerden ayırıyor”.http://www.yapi.com.tr/haberler/uskudar--cekmekoy-metrosu-insaati-eureko-sigorta-guvencesinde_100272.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!