Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Üsküdar Meydanı'nda Altyapı Değişiyor

Ani ve aşırı yağışlarda göle dönen Üsküdar Meydanı'nda yaşanan olumsuzlukların önüne geçmeyi hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar / Çavuşderesi ve Bülbülderesi'nde ıslah çalışmalarını başlatıyor. Dere ıslah çalışmaları öncelikle Çavuşderesi’nde yapılacak.

yapi.com.tr
Üsküdar Meydanı'nda Altyapı Değişiyor

Çavuşderesi’nde yetersiz kalan denize deşarj yağmur su kanalları, yeni çalışmayla kapasiteleri 10 kat artırılacak. Islah çalışması kapsamında dereye paralel olarak; 140 metre uzunluğunda, 120 cm çapında atıksu kolektörü ve çalışmaların yapılması için altyapı deplaseleri de yapılacak. Üsküdar meydanını su baskınlarından koruyacak olan Çavuşderesi ıslah çalışmaları, 3 etaptan oluşacak ve 130 gün sürecek.

1. Etap (50 gün sürecek)

Üsküdar Meydanı 22 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 22.00’dan itibaren kısmen trafiğe kapatılacak, araç ve yaya ulaşımı, alternatif yol ve yaya koridorlarından sağlanacak. 1. etap süresince; Marmaray İstasyonu önünde ikişer şeritli sahil yolu, şantiye alanı nedeniyle daralacağından, 1 gidiş, 1 geliş  olarak çalışacak. Harem istikametinden gelip Beykoz istikametine gidecek olan araçlar Marmaray İstasyonu,  Mihrimah Sultan Camii ve Üsküdar Sahil Yolu arasında oluşturulacak olan dönel adayı kullanarak yeniden sahil yoluna bağlanacak. Ahmediye Meydanından gelip Harem istikametine gidecek olan araçlar ile Selmani Pak Caddesi’nden gelip Ahmediye Meydanı yönüne dönecek olan araçlar aynı dönel adayı kullanarak gitmek istedikleri istikametlere gidebilecek.

2. Etap (40 gün sürecek)

Çalışmalar Marmaray İstasyonu ile Hakimiyeti Milliye Caddesi arasında yapılacak. Üsküdar Meydanındaki trafik akışı için III. Ahmet Çeşmesi çevresinde oluşturulacak dönel ada kullanılacak. Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerindeki yaya geçişleri şantiye alanı ile Hakimiyeti Milliye Caddesi arasında yapılacak koridordan sağlanacak.

3. Etapta (40 gün sürecek)  

Şantiye alanı Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerinde Selman-i Pak Caddesi’nin giriş kısmına denk geldiği için, 1. Etap süresince kullanılan dönel adadan trafik akışları sağlanacak. Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerindeki yaya geçişleri ise Ahmediye Meydanı istikametine ötelenerek yapılacak.

Çalışmalar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı/Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü’nce yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uskudar-meydaninda-altyapi-degisiyor_125604.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!