Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Altyapıya 8 Milyar TL

İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Üstün, 2016 yılı için toplam 7 milyar 976 milyon liralık yatırım yapmayı planladıklarını bildirdi.

yapi.com.tr
Altyapıya 8 Milyar TL

Üstün, İller Bankası’nın yerel yönetimlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü içme suyu ve su arıtması, kanalizasyon, atık su arıtma, harita, imar planı, kent bilgi sistemi ve üst yapı projelerini gerçekleştirmek üzere teknik ve finansman desteği sağlayan ve teknik danışmanlık hizmeti de veren bir kalkınma ve yatırım bankası olduğunu hatırlattı.

Banka sermayesinin 18 milyar lira, Nisan 2016 itibarıyla ödenmiş sermayesinin 10.9 milyar lira olduğunu belirten Üstün, 2015’te yerel yönetimlere yaklaşık 7 milyar 145 milyon lira kredi tahsis edildiğini söyledi. Üstün, bu yılki hedeflerine ilişkin şunları kaydetti:

“2016 içinde banka öz kaynaklarımızdan 6 milyar lira kredi verilmesi, 239 milyon lira bankamız karından olmak üzere toplam 899 milyon hibe ödenmesi, 837 milyon lira dış kaynaklı kredi kullandırılması, kaynak geliştirme faaliyetlerimiz için de 250 milyon lira yatırım ile toplam 7 milyar 976 milyon liralık yatırım yapılmasını planlıyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/altyapiya-8-milyar-tl_144592.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!