Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Validebağ Korusu'nda Gece Yarısı Direnişi

Validebağ Korusu'nda otopark genişletme çalışmaları kapsamında beton dökmek için hazırlanan kalıplar bölge sakinleri tarafından söküldü.

yapi.com.tr
Validebağ Korusu'nda Gece Yarısı Direnişi

Validebağ Korusu'nda otopark genişletme çalışmaları kapsamında beton dökmek için hazırlanan kalıplar bölge sakinleri tarafından söküldü. Koru'nun betonlaşmasına asla izin vermeyeceklerini açıklayan ve günlerdir mücadele eden bölge halkı, Validebağ Dayanışması'nın çağrısıyla saat 22:30'da beton dökmek için hazırlanan kalıpları sökmek için çağrı yaptı. Birgün Gazetesi'nim haberine göre, çağrıya uyan yüzlerce yurttaş hazırlanan kalıpları söktü. Kalıpların sökülmesinin ardından dağılan yurttaşlar yarın saat 19:30'da Validebağ Dayanışması Forum toplantısına çağrı yaptı.

Validebağ Gönüllüleri dernek başkanı Arif Belgin, bu Koru'da betona gerek olmadığını, daha öncesinde uyarının yapıldığını fakat dinlenmediğini söyledi. Ayrıca Belgin birkaç gündür yapı faaliyetlerinin devam ettiğini, hiç bir şekilde halkın dinlemediğini söyledi. Belgin "Buradaki çadır ticarethane olarak kullanılıyordu. Kına gecesi gibi etkinlikler düzenlenip gürültüye sebep olunuyordu" dedi. Belgin, buna ek olarak korunun betonlaşmasına ve ticarileştirilmesine karşı mücadelenin süreceğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/validebag-korusunda-gece-yarisi-direnisi_125003.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!