Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Validebağ'da Çadırlar Kaldırıldı

Validebağ Korusu yanına yapılan inşaatı protesto etmek için 11 gündür eylem yapanlar bugün çadırları kaldırdı. Sembolik olarak tek bir çadır bırakan grup, eylemlerine devam edeceklerini söyledi.

yapi.com.tr
Validebağ'da Çadırlar Kaldırıldı

DHA'nın haberine göre, Üsküdar Validebağ Korusu yanında yapılan inşaatı protesto için bekleyen eylemciler, kurdukları çadırları kaldırdı. Eylemciler, mahalleliyle ortak aldıkları karar sonrası çadırları kaldırdıklarını söylediler.

"Taleplerimizden vazgeçmiş değiliz"

Bir eylemci, "Çadırlarımızı azaltıyoruz. Hava şartları onu gerektirdi. Şu an için böyle bir karar aldık. Bir kaç tane çadır kalacak. Taleplerimizden vazgeçmiş değiliz, hala hukuki kararların uygulanmasını istiyoruz" dedi.

"Biz devletten büyük değiliz"

Başka bir eylemci de "Fazla olduğu zaman devletin gözüne batıyor, gelip başımıza yıkıyor, gücümüz yetmiyor. Onun için sembolik olarak tek çadır var. Fakat halk olarak buradayız. Gereken direnişimizi sonuna kadar göstereceğiz. Efendice, dürüstçe eylemimizi yapacağız. İnşallah anlayış gösterirler fakat dediklerini yapıyor bunlar. Dün yerel mahkemeden karar çıkardılar yine, onlara bağlı... Biz devletten büyük değiliz" diye konuştu.

"Çadırları kaldırmamız geri çekilmemiz anlamına geliyor"

Çadırların kaldırılmasına karşı olduğunu söyleyen başka bir eylemci ise, "Bizim burada çadırları kaldırmamız geri çekilmemiz anlamına geliyor. Burada ne kadar az kişi olursak o kadar çok işlem yapılacak. Kazı yapılacak. Aslında burada daha yoğun bir kitleyle yürüyecek şekilde çadır koysaydık çok daha etkili olurdu. Tek başıma kalsam da burada eylemime devam edeceğim" dedi.

"O caminin yanındaki alana ayak bastıkları an..."

Mahalleli olduğunu söyleyen başka bir eylemci de, "Validebağ artık ulusal basında çıkan bir konu haline geldi. Bu anlamda burada bir çadırın kalması kötü gibi bir şey gözükebilir ama değil. Eskiden o da yoktu. Bir bilinç oluştu. Camiyi yaparlar yapmazlar... Ama o caminin yanındaki alana bir adım ayaklarını bastıkları an çok çok farklı tepkiler olacaktır" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/validebagda-cadirlar-kaldirildi_125946.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!