Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Topbaş'tan Validebağ Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Validebağ Korusu hakkında açıklama yaptı.

yapi.com.tr
Topbaş'tan Validebağ Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Validebağ Korusu'nun yanına yapılan inşaatla ilgili yürütmeyi durdurma kararının, yaptıkları itiraz üzerine İstanbul 7. İdare Mahkemesi tarafından kaldırıldığını açıkladı.

İşte Topbaş’ın sözlerinden satır başları:

Söz konusu inşaat alanı yer Validebağ Korusu’nun tamamen dışında.İlçe müftülüğünün talebi üzerine biz bir çalışma yaptık. Yaptığımız plan değişikliğine yapılan itiraz üzerine yürütmeyi durdurma kararı önümüze düştü.

Burada cami yapılabilir hale geldi

İtirazımız oldu ve İstanbul 7. İdari mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma ve plan iptali kaldırıldı. Burada bu cami yapılabilir bir hale geldi. Oradaki yapıyı mahkemenin vereceği karar göre beraberce yapabiliriz şeklindeki bir noktaya geldik. Yargının vereceği kararlara uymak zorundayız.

Barajlarda su seviyesi yüzde 30 oldu

Barajlarımızda doluluk oranı çok şükür yüzde 30’lar seviyesine geldi. Cumartesiye kadar sürecek yağışlarla bunun yüzde 35’lere gelmesini umuyoruz. Bu yağışlı havalarda sürücülerin çok daha dikkatli olması gerekiyor.

İGDAŞ’ı blok olarak satacağız

Özelleştirilecek kurumlardan biri de bizim İGDAŞ’ımız. Çalışanların özlük hakları zayi olmadan ve çalışma saatlerine halel gelmeden nasıl yapabiliriz bunu inceliyoruz. Bunu blok olarak satmayı düşünüyoruz. Parçalamadan. Böylece ciddi bir gelir elde etmeyi düşünüyoruz. İDO’yu sattık ne yaptık. Ulaşıma harcadık. Bu parayla da ulaşımda İstanbul’u daha yaşanabilir bir hale getirmek istiyoruz. Satıştan dolayı tüketiciye ek bir yükün gelmeyeceğini belirtmek istiyorum.

http://www.yapi.com.tr/haberler/topbastan-validebag-aciklamasi_125913.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!