Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Vefa, İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Şirketi Kurdu

Prefabrike ve çelik yapı sektörünün yenilikçi markası olan Vefa, Teknopark İstanbul’da inovasyon ve teknoloji şirketi kurdu. Vefa Başkanı Orhan Güner, şimdiye kadar holding bünyesinde çalışmalarını sürdüren İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Birimi’ni şirkete dönüştürerek kurumsal bir yapıya kavuşturduklarını kaydetti.

yapi.com.tr
Vefa, İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Şirketi Kurdu

Vefa, Teknopark İstanbul’da inovasyon ve teknoloji geliştirme şirketi kurdu. Prefabrike ve çelik yapı sektörünün önde gelen gruplarından Vefa’nın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, holdingin merkezine konumlandırdıkları ve görevi kurum içindeki tüm birimler ile etkileşimi sağlayarak inovasyon çalışmalarını yürütmek olan İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Birimi’ni Teknopark İstanbul’a taşıdıklarını ve şirketleşme sürecini tamamladıklarını söyledi.

Vefa’nın İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Birimi’nde akademik düzeyde çalışmalara imza atmış mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcılardan oluşan geniş bir ekibin olduğunu kaydeden Güner, “Ayrıca danışmanlar ve akademisyenler ile işbirlikleri yaparak onları da süreçlerimize dahil ediyoruz. Holding bünyesindeki bu birimimizi şimdi bağımsız bir kurumsal yapıya kavuşturduk. Teknopark İstanbul’daki ofisimizin açılışını gerçekleştirdik ve yeni yerimiz ile birlikte şirketleşme sürecini de tamamladık. Böylece sektörel bakış açımızla pek çok kritik alanda ülkemizin teknoloji ihtiyaçlarına çözümler üretebileceğiz” açıklamasında bulundu.

Teknopark İstanbul’da faaliyete geçen ofisin ve kurulan şirketin çalışmaları ve hedefleri hakkında da bilgi veren Orhan Güner, Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerine yoğunlaşacaklarının altını çizdi. Şirketin TÜBİTAK, KOSGEB, TTGV, Kalkınma Ajansları ve üniversiteler ile proje geliştireceğini söyleyen Güner, hedeflerini “İleri teknoloji malzemeleri alanında Ar-Ge faaliyetleri yapmak, üretilen ürünlerde alternatif ve yeni malzeme denemeleri yaparak savunma sanayine yönelik yeni ürünler geliştirmek, düşük termal iletim katsayısına sahip hafif malzemeler geliştirmek, mevcut ürünlerde katma değeri yükseltecek çalışmalar beri

İnovasyon kurum kültürünün en önemli parçası

Vefa’nın kurulduğu ilk günden beri inovasyonu kurum kültürünün en önemli parçası yaptığını ve böylece 24 yıldır sektöre kazandırdıkları yeni ürün ve teknolojiler ile kurumsal olarak sağladıkları başarının ortaya çıktığına dikkat çeken Orhan Güner,  “Bunu en başından itibaren yapabilmemiz bize büyük bir avantaj sağlıyor. Böylece çok daha çevik oluyoruz ve büyüdükçe hantallaşan bir yapıya dönüşmekten kurtuluyoruz” dedi.

Vefa’nın son 5 yıl boyunca katlanarak büyüdüğünün altını çizen Güner, bu büyüme grafiğinde inovasyonun katkısını fazlasıyla gördüklerini söyledi. Güner, “Yeni geliştirdiğimiz ürünler son yıllarda toplam cirolarımızın neredeyse % 50’sini oluşturuyor. Ürettiğimiz katma değerli çözümler hem sektörün standardını ve müşterilerimizin konforunu yükseltiyor hem de büyümemizin ve rekabet üstünlüğümüzün lokomotifi oluyor” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vefa-inovasyon-ve-teknoloji-gelistirme-sirketi-kurdu_118439.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!