Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Vefa Yurtdışında Yeni Ortaklıklar Hedefliyor

Ön üretim yapı sistemlerinde entegre çözümler sunan Vefa, ihracatta hedef büyüttü. Vefa, ihracatını daha da artırmak için belirlediği ülkelerde distribütörlükler ve bayilikler vermeye, bazı ülkelerde ise yerel şirketlerle ortaklıklar kurmaya devam edecek.

yapi.com.tr
Vefa Yurtdışında Yeni Ortaklıklar Hedefliyor Turan Koçyiğit

12 markası ve 10 şirketi ile faaliyet gösteren ve 2014 yılı sonunda ihracat yaptığı ülke sayısını da 75’e çıkaran Vefa Holding, 2015'te bunu 100’ün üzerine çıkarmayı hedefliyor. İhracat hedeflerine yönelik açıklamalarda bulunan Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, 2015 yılında yurtdışı pazarlarda büyümeye devam edeceklerini vurgulayarak, ihracat yaptıkları ülkelere yenilerini ekleyeceklerini söyledi. Bu yıl özellikle Afrika’nın kuzeyinde Cezayir ile Sahra altı Afrika, Latin Amerika ve Körfez ülkelerine yöneleceklerini ifade eden Koçyiğit, yurtdışındaki etkinliklerini daha da artırmak için belirledikleri ülkelerde distribütörlükler ve bayilikler vermeye, bazı ülkelerde ise yerel şirketlerle ortaklıklar kurmaya devam edeceklerini kaydetti.

2014’te ihracat hedefini aştı

2014’ün ihracat konusunda beklentilerini aşan bir yıl olduğunu ifade eden Koçyiğit, “2013 yılında tüm şirketlerimizin ürettiği ürünlerin yüzde 50’sini ihraç ederken, 2014’te bu oranı yüzde 62’ye çıkardık. Önümüzdeki dönemde hedefimiz, bu oranı çok daha yukarılara taşımak” dedi.

Geçen yıl ilk defa İrlanda, İsveç, Avustralya, İran, Orta Afrika ve Etiyopya ile iş yaptıklarını kaydeden Koçyiğit, 2014'te 37 farklı ülkede proje gerçekleştirdiklerini vurguladı. “İhracat performansındaki artış ile birlikte 2014 yılında iş yaptığımız ülke sayısını da artırmış olduk” diyen Koçyiğit, Vefa Holding şirketlerinin Türkiye’nin ihracatçı şirketleri sıralamasında üst sıralara doğru tırmandığını vurguladı. 2014 yılı itibariyle Vefa’nın lokomotif şirketinin TİM tarafından açıklanan listeye göre 1000 ihracatçı firma içinde yer aldığını hatırlatan Koçyiğit, “Yine 2014 itibariyle aynı şirketimiz İSO’nun hazırladığı İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde 79. sıraya yerleşti” dedi.

Geçen yıl yurtdışında 10 ayrı ülkede fuara katıldıklarını kaydeden Koçyiğit, sözlerine şöyle devam etti:

“Son dönemde hedef ülkelerimiz arasında ağırlıklı olarak Ortadoğu ve körfez ülkeleri, Türki Cumhuriyetler ve Afrika ülkeleri yer alıyor. Bunun yanında Latin Amerika’yı önemsiyoruz. Geçtiğimiz yıl Venezuela’da 2 bin konutluk bir projede yer alarak tamamladık. Kosta Rika, Meksika ve Panama’da ise yerel ortağımızla birlikte hareket ederek bu ülkelerdeki pazarımızı genişletiyoruz”. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/vefa-yurtdisinda-yeni-ortakliklar-hedefliyor_129033.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!