Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Vefa’nın İhracat Yaptığı Ülke Sayısı 70’e Ulaştı

Türkiye’nin 60 ilinde birçok farklı proje yürüten Vefa; yurtdışında da faaliyet gösterdiği ülkelere yenilerini ekleyerek, bugüne kadar ulaştığı ülke sayısını 70’e çıkardı. Firma, bu yıl cirosunu yüzde 50 artırmayı hedefliyor.

yapi.com.tr
Vefa’nın İhracat Yaptığı Ülke Sayısı 70’e Ulaştı

Geçen yıl ihracatın toplam cirodaki payının yüzde 62 olduğunu hatırlatan Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, “2013 yılının başına kadar dünyada ulaştığımız ülke sayısı 61 iken, yıl boyunca dokuz yeni ülkeye daha ulaşarak bu sayıyı 70’e çıkardık. 2013 yılında ilk defa ihracat yaptığımız ülkeler; Senegal, ABD, Kenya, Meksika, Kostarika, Uganda, Güney Sudan ve Panama oldu. 2013 yılı içinde 30 farklı ülkede proje yürüttük. Türkiye’de ise yıl boyunca bulunduğumuz il sayısı 60 oldu” diye konuştu.

2013 cirosunun bir önceki yıla göre yüzde 35 arttığını, bu cironun yarısını da yeni ulaştıkları müşterileri sayesinde gerçekleştirdiklerine değinen Koçyiğit, 2014 yılında ise yeni şirketleri ve yatırımları ile birlikte toplam cirolarını geçtiğimiz yıla göre yüzde 50 artırmayı planladıklarını açıkladı. Turan Koçyiğit, 2014 yılında yurtdışı pazarlara daha fazla yoğunlaşacaklarını belirterek ihracatın toplam cirodaki payını daha yukarılara taşımayı hedeflediklerinin de altını çizdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vefanin-ihracat-yaptigi-ulke-sayisi-70e-ulasti_119015.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!