Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yan Yatan Binayı İş Makinesine Bağladılar!

Manisa’da kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılması planlanan 7 katlı bir binanın en üst iki katı elle yıkıldıktan sonra kalan 5 katı yan yatınca, binayı çelik halatla iş makinesine bağladılar.

yapi.com.tr
Yan Yatan Binayı İş Makinesine Bağladılar!

İHA'nın haberine göre, Şehzadeler ilçesi Adakale Mahallesi İzmir Caddesindeki 7 katlı bir bina en üst iki katı elle yıkıldıktan sonra kalan 5 katı iş makinesi ile yıkılmak istendi. Yıkım sırasında binanın yan yatması sonucu devreye iş makinesi girdi. Binanın yan yattığını fark eden ekipler çalışmayı durdurdu. Müteahhit firmanın durumu fark etmesi üzerine bina çevresinde güvenlik tedbirleri alınarak yan yatan bina çelik halatla iş makinesine bağlandı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri binanın etrafına güvenlik çemberi oluşturdu. Binanın kontrolsüz şekilde yıkılmasını engellemek amacıyla binanın denge noktasındaki kolonundan çelik halat çekilerek iş makinesine bağlandı. Yıkım işini üstlenen firma yetkilileri de güvenlik çalışmalarında yer aldı. Olası bir yıkılmaya karşı tedbir amaçlı İzmir Caddesi, Kırmızı Köprü'den Sultan Camisi mevkisine kadar çift yönlü trafiğe kapatıldı. Yıkılma tehlikesine karşı tedirgin olan çevre sakinleri, korku dolu anlar yaşadı. Adakale Muhtarı Ali Dinç, binanın halini gördüklerini belirterek şöyle konuştu: "Bina acaba yan yatar mı tehlikesine emniyete haber verilmiş. Emniyet gelmiş. Şuanda başka büyük bir kepçenin gelmesi bekleniyor. Binanın o şekilde yıkılacağını duyduk.”

Mahalle esnafından Alparslan Öklü ise şunları söyledi: “Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkım kararı alınan binanın en üst iki katı elle yıkıldı. Diğer katlar iş makinesi ile yıkılırken binanın oynamasından dolayı müteahhit firma bütün tedbirleri alarak yol kapatıldı, gerekli güvenlik tedbirleri alınarak, güvenlik güçlerine haber verildi. Daha gelişmiş bir makine ile yıkım kararı aldılar. Yolun şu anda kapalı olması ve tedbirlerin alınmasının sebebi budur. Çevredeki dükkanlar kapatıldı, çevredeki apartmanlar boşaltıldı.”

Yetkililer, binanın kontrollü bir şekilde yıkılması için İzmir'den iş makinesi beklediklerini belirterek, kısa zamanda binanın kontrollü bir şekilde yıkımını gerçekleştireceklerini bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yan-yatan-binayi-is-makinesine-bagladilar_123509.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!