Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı Dergisi’nin Aralık Sayısı Çıktı

Yapı Dergisi’nin Aralık sayısında Eric Owen Moss Architects’in tasarladığı “Pterodactyl” projesine Süha Özkan’ın kaleme aldığı yazıyla yer veriliyor. Dergide Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamaların yanısıra çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

yapi.com.tr
Yapı Dergisi’nin Aralık Sayısı Çıktı

Pterodactyl

Pterodactyl, ABD, Culver City’de yeni ve yeniden modellenmiş yapıların bulunduğu bir kompleksin içerisinde bir otopark ve büro yapısından oluşuyor. Eric Owen Moss Architects’in tasarladığı projeye Suha Özkan’ın yazısı eşlik ediyor.

Van Gogh Müzesi Yeni Giriş Yapısı

Tümü camdan yapılma giriş holü yüksek kalitede bir strüktür mühendisliği ürünü. Amsterdam’daki yapının tasarımı Hans van Heeswijk Architects’e ait.

Akplaza İş Merkezi

Manço Mimarlık’ın tasarımında yapı kabuğu, günışığı ve manzara bakımından farklılıkları malzeme, değişik doku ve geçirgenlikler ile ayrışarak vurgulayan yüzeyler ile oluşturulmuş.

Dumankaya Minimal

Konutlar arası geçişi sağlayan yarı örtülü sokaklar, ara mekânlar, geçitler bugünün kentlerinde unutulan yaşantıyı ve insan ölçeğini zamanın diliyle yeniden kurgular ve böylelikle insan insana temas eder. DB Mimarlık’ın tasarımı Kurtköy’de yer alıyor.

Bitez Evleri

Tasarım sürecinde eğimli arazi ve yeşil doku önemli veriler olarak değerlendirilmiş, konutların mahremiyet yapısı bu veriler ile birlikte ele alınmış. Projenin tasarımı Boran Ekinci Mimarlık’a ait.

Vodafone Red Academy

Mimaristudio hedeflenen genç kullanıcı profiline yönelik olarak projede dinamik ancak kurumsal bir tasarım yaklaşımı benimsemiş. Bu çerçevede gerek malzeme seçimleri, gerekse renk tercihleri konsepti şekillendirmiş.

Salute Bürosu

Büronun tasarımında çıkış noktası, farklı markaları bünyesinde bulunduran şirketin dinamik, rekabetçi ama bir yandan etkileşimli çalışma enerjisini projeye yansıtmış. Projenin tasarımı Udesign Mimarlık’a ait.

Myriad Botanik Bahçesi

ABD’nin Oklohama kentinde yer alan Botanik Bahçesi’nin tasarımını The Office of James Burnett yapmış. Projede zengin botanik bitkiler ziyaretçileri seyir teraslarına yönlendiriyor.

Ayrıca;

-Balili Mimarlık Ustasından “Yer”e Göre Mimarlık Dersleri; Derya Oktay

-Medyatik Konut; Muteber Erbay

-Topkapı Sarayı Müzesi’nde Güncellenmiş Bir Sergi Mekânı 2; Hasan Fırat Diker

-Ay’da Yaşam Alanı Yapıları; Gökhan Tunç, Duygu Demirtürk

-Restorasyon Çalışmalarında Alınan Fiziksel Çevre Kararlarının Enerji Kullanımına Etkisinin Değerlendirilmesi; Ümit Arpacıoğlu

-Sürreal Bir Rüya; Balkız İnal

Yapı Aralık sayısında...

ETİKETLER: Yapı Dergisi
http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-dergisinin-aralik-sayisi-cikti_138450.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!