Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı'nın Haziran Sayısı Çıktı!

YAPI Dergisi’nin Haziran sayısında Architektonické štúdio Atrium’un tasarladığı “Vazecká’da Yeni Kültür Merkezi” projesine geniş yer veriliyor. Derginin Appstore ve Googleplay mağazalarından indirilebilen dijital versiyonunun tablet sponsorluğunu Haziran sayısından itibaren 1 yıl süreyle Seranit Grup üstleniyor.

yapi.com.tr
Yapı'nın Haziran Sayısı Çıktı!

Važecká’da Yeni Kültür Merkezi
Architektonické štúdio Atrium’un Slovakya’daki projesinde eski bir ısı eşanjörü istasyonu, bölgenin çağdaş gereksinimlerine yanıt verecek biçimde bir kültür merkezine dönüştürülmüş. İşlevin dönüşüm konsepti, düzgün kübik kütlenin hareketli bir tırmanma duvarına dönüştürülmesine dayanıyor.

Ulugöl Büro Binası
Projede amaç, cephe üzerinde çeşitliliği ön plana çıkartmak, statik kurgu göz önünde bulundurularak ara katlarda boşluk ve doluluk ilişkilerini kurgulamak, çalışanlar arasındaki sosyal etkileşimi yeşil teraslarla ve ortak alanlarla sağlamak. İstanbul, Ataşehir’de bulunan projenin tasarımı Tago Architects’e ait.

İstanbul Tarım Büro Binası
Şevket Altındal Mimarlık Bürosu’nun tasarladığı Antalya’daki yapı, büyük boyutlu sera ve depolar silsilesinin önünde, var olan niteliksiz silueti güçlendirmek için farklı yükseklik, doku ve açılarda gelişen duvar elemanları ile görsel anlamda bir perde olmuş ve dokuya bir set çekmiş.

“King Street West”
Üç mahallenin kesişim noktasında BIG ve Westbank, kent sakinleri için yeni bir odak oluşturacak ve çeşitli yaya akslarını bir araya toplayacak bir avluyla birlikte bir karma kullanım projesi hazırlamışlar. Proje Kanada’nın Toronto kentinde yer alıyor.

Beyaz Ev
Ofist’in tasarladığı İstanbul Beyoğlu’nda olağanüstü bir boğaz ve eski şehir manzarasına sahip çatı katı, ferah, aydınlık ve huzurlu bir yuvaya dönüşmüş.

Yanweizhou Parkı
Yanweizhou Parkı, taşkın alanları için doğaya uyumlu suya dayanıklı uygulanabilir bir örnek niteliği taşıyor. Çin’de yer alan peyzaj projesinin tasarımı Turenscape’e ait.

Ayrıca;
- Yenilikçi Tasarım ve Üretim Araçlarının Mimarlık Bağlamında Kurgulanması; Elif Erdine
- Kolektif Düşünme/Sorgulama/Anlama; Şebnem Yalınay Çinici
- Bir Eğitim Deneyi Olarak Üretkent; İlknur Türkseven Doğrusoy, Emel Kayın, Deniz Dokgöz, H. İbrahim Alpaslan, Deniz Balık
- Ayasofya Haseki Hürrem Sultan Hamamı; Didem Erten Bilgiç
- Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasında Sorunlar ve Fırsatlar; Murat Kitir, Mehmet Çağlar Meşhur
- Tarihi Çevrenin Bütüncül Korunmasında Güncel Sorunlar; Can Karagülle
- Galaktik Sanat - Deepizm; Gülseli İnal

Yapı Haziran sayısında...

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-haziran-sayisi-cikti-_144983.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!