Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı Dergisi'nin Şubat Sayısı Çıktı!

Yapı Dergisi’nin Şubat sayısında UNESCO’nun tasarladığı Arnhem Merkez İstasyonu projesine geniş yer veriliyor. Dergide Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamaların yanısıra çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

yapi.com.tr
Yapı Dergisi'nin Şubat Sayısı Çıktı!

Arnhem Merkez İstasyonu

Yolculuk ruhunu bütün yönleriyle kucaklaması ve kentin yeni “ön kapısı” olması beklenen, UNStudio’nun tasarladığı istasyonun aynı zamanda Arnhem’i Almanya, Hollanda ve Belçika arasında önemli bir odak noktası haline getirmesi öngörülüyor.

Ford Otosan Ar-Ge Merkezi

Ömer Kanıpak, Ford Otosan Ar-Ge Merkezi’ni değerlendirdiği “Ayrık Nizam” başlıklı yazısında, “Proje, otoyol ile dolaylı ilişki kuran doğrusal hatları ve deforme edilmiş prizmatik kütlesi ile hızla hareket ederken fotoğrafı çekilmiş bir nesne gibi tasarlanmış” diyor. Projenin tasarımı TeCe Mimarlık’a ait.

BZJ Tekstil Fabrika ve Büro Binası

Projede, özel olarak tasarlanan mobilyalar ile renkli yönlendirmeler bir arada kullanılarak mekânların gerektirdiği konfor ve incelik ile endüstri yapısının ruhundan gelen karakteristik özellikler arasında yeni bir denge sağlanmaya çalışılmış. STUDIOKA’nın tasarladığı proje Bursa’da yer alıyor.

Zeynep&Emre Evi

Fields’ın tasarladığı evde, yemek masasının arkasında yer alan duvar yerleştirmesi bir yüzeyin UV parametrik alanına bağlı kalmadan, kesişen eğrilerden oluşan bir yüzeye özel olarak yazılan kod ile derinlik verilmesiyle oluşturulmuş.

İTÜ İnşaat Fakültesi Ek Binası

Projede, çekirdek ve ıslak hacimleri barındıran bir “mafsal” blokla birbirine bağlanan iki bloklu bir yerleşim planı uygun görülmüş. Projenin tasarımı PAB Mimarlık’a ait.

 “Unihouse”

109 Architectes’in tasarladığı projede, havadar bir açık hava platformu ve etkileşimi teşvik eden çeşitli buluşma noktalarının birleştirdiği kendine yeterli parçalardan oluşan bir ağ bulunuyor.

Ayrıca;

-Başrolü Mekâna Vermek; Nilay Ünsal Gülmez

-Beşiktaş’ın Kaybolan Bir Mahallesi: İhsaniye; Oya Şenyurt

-Ortografik Çizimler ile Bilgisayar Animasyonları Arasında Mekân Algısı Bağlamında Bir Karşılaştırma; Yenal Akgün, Emine Özen Eyüce, Murat Çevikayak

-Mekân Tasarımının Temel Kavramları; Hakan Ertek

-Antik Dönemde Muğla’da Şehircilik; Feray Koca

-Zihinsel Peyzajlar, Işık ve Soyutlama; Yasemin K. Enginöz

-Portinari Sunağı (Doğum); Önder Şenyapılı

Yapı Şubat sayısında...

ETİKETLER: YEM Yapı Dergisi
http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-dergisinin-subat-sayisi-cikti-_142837.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!