Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

YAPI’nın KASIM Sayısı da Dopdolu

YAPI Dergisi’nin Kasım sayısında ağırlıklı olarak Türkiye’den ve dünyadan konut proje ve uygulamalarına geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

yapi.com.tr
YAPI’nın KASIM Sayısı da Dopdolu

Newhall “Be” Konutları

İngiltere’deki Newhall “Be” Konutları, 5 apartman yapısı, 14 müstakil konut, 29 avlulu ev ve 7 teras evi içeren 84 birimden oluşuyor. Alison Brooks Architects’in tasarladığı konut tipolojileri alışıldık olanlarla bazı yeni konut tiplerini harmanlıyor.

Irène Konut Projesi

KANVA Architecture’ın tasarladığı Kanada’daki Irène Konut Projesi, şiirsel bir konseptin, yenilikçi tekniklerle birleşerek, işlevsel, uygulanabilir ve estetik bir ürün ortaya çıkarmasına iyi bir örnek.

NoXX Apartmanı

Büyüklükleri 60-70 m2 arasında değişen 7 stüdyo daireden oluşan NoXX Apartmanı’nda, ön ve arka cephe, ışıktan en yüksek düzeyde yararlanmak için geniş açıklıkların bırakıldığı, dar, adım balkonlarına açılan yaşam alanlarının konumlandırıldığı bölümler olmuş. Beyoğlu’ndaki yapının tasarımı CM Mimarlık’a ait.

X Evi

X Evi, Barselona yakınındaki Cabrils Tepesi’nin üst kısmında yer alıyor. Cadaval & Solà-Morales’in tasarladığı evin yerleştiği konum, dikkat çekici bir manzaraya ve dik bir eğime sahip.  

Fobe Evi

Evin mekânları paralel uzanan bir dizi yüksek duvarın arasında yer alıyor. Fas’ın Marakeş kentinde yer alan yapının tasarımı Guilhem Eustache’ye ait.

Carling Residence

Tact Architecture’ın tasarımında, yapının araziye uyum sağlamasına ve doğal topografik yapının korunmasına özen gösterilmiş. Minimalist iç mekân, peyzajın güzelliğiyle bütünleşiyor ve onu iç mekânın bir parçası haline getiriyor. Yapı, Kanada’nın Ontario kentinde yer alıyor.

Arifiye Konutları

Boran Ekinci Mimarlık ve Hakan Dalokay Mimarlık’ın ortaklaşa tasarladığı Sakarya’daki Arifiye Konutları’nın yaklaşık yarısı ada dışına bakarak yol genişliğini perspektifine eklerken, içe bakan yarısı da orta alanda oluşturulan göletle desteklenmiş yeşil alanın manzarasından yararlanıyor.

TC MSB Savunma Sanayii Müsteşarlığı Yeni Hizmet Binası

Kuzey-güney yönünde arsa boyunca uzanan bu yamaç yapı içinde eğime paralel konumda büyük bir omurga oluşturulmuş. Bu omurga, farklı mekânlar arasında görsel ilişkileri sağlamış. Yapının tasarımı Mehmet Soylu ve Mete Öz’e ait.     

Dünya Mimarlık Festivali 2013

WAF - Dünya Mimarlık Festivali, bu yıl 2-4 Ekim 2013 günleri arasında Singapur’da düzenlendi. EAA - Emre Arolat Architects ve Tabanlıoğlu Mimarlık bu yıl da festivalden ödülle dönen Türk mimarlık büroları oldu.

13. İstanbul Bienali

Fulya Erdemci’nin küratörü olduğu ve bu yıl ücretsiz olarak gezilebilen 13. İstanbul Bienali 14 Eylül-20 Ekim tarihleri arasında, geçmiş yıllara kıyasla daha az süre açık kaldı.
 
Ayrıca;

-    Kentsel Hub_Napoli; Gülsün Sağlamer, Pelin Dursun, Ozan Avcı
-    Direniş Sanatları ve Mimarlığı-II; Şengül Öymen Gür
-    13. İstanbul Bienali

YAPI Kasım sayısında...

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-kasim-sayisi-da-dopdolu_113768.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!