Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yenikapı'da 518 Bin Metrekare Deniz Dolduruldu!

Yenikapı'da 1 milyon 250 bin kişilik miting ve festival alanı oluşturmak üzere yapılan dolguda sona yaklaşıldı. Alan için nisan ayından bu yana 518 bin metrekare deniz dolduruldu.

yapi.com.tr/AA
Yenikapı'da 518 Bin Metrekare Deniz Dolduruldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ‘İstanbul Metropolü Miting ve Gösteri Alanı’ çalışmalarında sona gelindi.

İDO İskelesi ve balıkçı barınaklarından Samatya’ya kadar uzanan bölgeyi kapsayan alan için için günde yaklaşık 200 hafriyat kamyonu ile geçen yılın nisan ayından bu yana 518 bin metrekare deniz dolduruldu.

Kara, Denize Taştı!

Miting, konser, festival veya fuar alanı olarak kullanılacak alanda aynı anda yaklaşık 1 milyon 250 bin kişi toplanabilecek. Toplanmaların ve dağılmaların hızlı yapılabilmesi için meydan, deniz, karayolu, metro ve hafif raylı sistem entegre hale getirilecek.

Alanda iki dev otoparkın yanı sıra sahne, sağlık, idari ve güvenlik birimleri, kafe, büfe, restoran, sergi alanları, ahşap iskeleler ve engelli localar yer alacak.

Deniz altındaki kayaların temizlenmesiyle başlayan, ardından deniz tabanına dökülen binlerce kamyonluk dolgu malzemesiyle oluşturulan meydanın altında 2.5 milyon nüfusun atık suyunun arıtılacağı ileri biyolojik arıtma tesisi kurulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yenikapida-518-bin-metrekare-deniz-dolduruldu_116977.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-1K

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!