Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yerli ve Yenilenebilir Enerji Teşviki Uzatıldı

Yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim faaliyeti gösteren tesisler için uygulanacak fiyatlar ve yerli katkı ilavesinden yararlanabilmek için aranan süre 2020'ye kadar uzatıldı.

yapi.com.tr / AA
Yerli ve Yenilenebilir Enerji Teşviki Uzatıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanan ve yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim faaliyeti gösteren tesisler için uygulanacak fiyat ve süreler ile yerli katkı ilavesine ilişkin sürenin uzatılmasına ilişkin çalışma, Bakanlar Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 1 Ocak 2016'dan 31 Aralık 2020'ye kadar işletmeye girecek olan Yenilenebilir Enerji Kaynakları (YEK) Destekleme Mekanizmasına tabi YEK Belgeli üretim lisansı sahipleri için Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanılmasına İlişkin Kanun'un ekli I sayılı cetvelde yer alan fiyatlar, 10 yıl süreyle uygulanacak.

Söz konusu tarihler arasında işletmeye girecek YEK Belgeli üretim tesislerinde kullanılan mekanik ve/veya elektro-mekanik aksamın yurt içinde imal edilmiş olması halinde, bu tesislerde üretilerek iletim veya dağıtım sistemine verilen elektrik enerjisi için I sayılı cetvelde belirtilen fiyatlara, üretim tesisinin işletmeye giriş tarihinden itibaren 5 yıl süreyle ek II sayılı cetvelde belirtilen fiyatlar ilave edilecek.

Yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim faaliyeti gösteren tesisler için uygulanacak fiyatlar ve yerli katkı ilavesine ilişkin süre, 2015 sonunda bitecekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yerli-ve-yenilenebilir-enerji-tesviki-uzatildi_114636.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!