Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeşil Vadi Toz Duman!

Başkent’in en büyük ilçelerinden birisi olan ve bir zamanlar gecekondularla özdeşleşen Mamak, Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi’yle yeni bir çehreye kavuşurken, bazı sorunlar ise, yaşanmaya devam ediyor.

yapi.com.tr
Yeşil Vadi Toz Duman!

Başkent’in ana arterlerinden biri olan Samsun yolunun yanı başında yükselen Mamak TOKİ Yeşil Vadi Konutları’nda yaşayan vatandaşlar, “Lüks konutlara kavuştuk diye sevinirken, hiç beklemediğimiz sorunlarla uğraşır olduk. Kapıyı örtüp girebileceğimiz bir evimiz var ama, hiçbir şey dışardan göründüğü kadar toz pembe değil” dedi.

Sorunlar yumağı

Hürriyet'in haberine göre, asfaltsız ve kaldırımsız yolların, bölgede yaşayan herkesi canından bezdirdiğini belirten vatandaşlar, şikayetlerini şu sözlerle dile getirdi:

“Evlerimizi teslim ettiler ancak, bizleri tozun toprağın içinde yaşamaya mecbur bıraktılar. Bazılarımız mülk sahibiyiz. Bir de binlerce lira para dökerek buradan ev alanlar var. Ev sahibi olabilmek için kimisi yıllarca çalışıp biriktirmiş, kimisi bankalardan kredi çekmiş. Bu insanlar için buradaki çileyi çekmek daha zor.”

Yüksekte kaldı

Yolun ortasında yüksekte bırakılan rögar kapaklarının da araçlara zarar verdiğini ifade eden bölge sakinleri, “Rögar kapakları, yolu bilmeyen insanlara kurulmuş en büyük tuzak. Arka arkaya sıralanan bu kapaklar, yerden oldukça yüksekte bulunuyor. ‘Nasılsa asfalt’ atacağız diye düşünerek bu kapakları öylece bırakıp gittiler. Haftalar geçmesine rağmen, asfalt atılmadığı için rögar kapakları da böyle meydanda kaldı” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yesil-vadi-toz-duman_109840.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!