Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mamak'ta Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Ankara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Anayurt-Gülseren Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşüm Projesi ile ilgili olarak mahalle sakinlerine bilgilendirme toplantısı yaptı. Akgül, 2013 yılında 2 bin konutun temelinn atılacağını söyledi.

yapi.com.tr
Mamak'ta Kentsel Dönüşüm Başlıyor

TOKİ ile birlikte yapılacak kentsel dönüşüm projesinin geldiği aşamayı anlatan Başkan Akgül, vatandaşların sorularını da cevapladı. Akgül, Anayurt ve Gülseren mahallelerinin bu dönüşümle birlikte kazanacağı yeni imajının tüm Ankara'ya örnek olacağını belirtti. Başkan Mesut Akgül, vatandaşların yanlış bilgilendirmelere kulak asmamaları gerektiğini söyledi.

Projenin tamamlanmasıyla bölgenin Ankara'nın en güzel yerlerinden biri olacağını kaydeden Akgül, Ankara'da yeşil alanı en fazla olan modern konutların inşa edileceğini belirtti. Projenin yüzde 20'sinin konut yüzde 80'inin yeşil alan olması nedeniyle örnek gösterildiğini belirten Akgül, vatandaşlara müteahhitlerin sunduğu imkânlardan daha cazip imkânlar sunduklarını hatırlatarak, vatandaşın konut sahibi olabilmesi için tüm şartların vatandaşın lehine hazırlandığını söyledi. Akgül, "Mamak halkının refah ve mutluluğu için başlattığımız hizmet yarışında Anayurt ve Gülseren mahalleleri sakinleri hizmeti en iyi şekilde alıyor. Uyguladığımız dönüşüm projesinin bir özelliği de TOKİ'nin standart projelerinden farklı olması. Projesini bizzat biz yaptık ve TOKİ'ye teslim ettik." diye konuştu. Akgül, 2 bin konutun temelinin 2013'de atılacağı da söyledi.

"Mamak'ta 1100 gecekondu yıkılacak"

Mamak ilçesinde 5 bin 400 konuttan oluşan proje kapsamında bin 100 gecekondu yıkılacak. Yüzde 20'si konut, yüzde 80'i yeşil alan olan proje kapsamında 705 gecekondu yıkıldı. Toplam 744 gecekondu sahibi, 296 arsa sahibi ve 41 tapu tahsis belgesine sahip vatandaşla uzlaşma sağlandı. Proje kapsamında 5 bin 400 konut, ilköğretim okulu, lise, ticaret merkezleri, cami, park ve çocuk oyun alanı yapılacak.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/mamakta-kentsel-donusum-basliyor_105475.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!