Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yol için "ÇED Gerekli Değil" Kararına Tepki Var

Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde çevre yolu projesi için valilik tarafından verilen "ÇED gerekli değil" kararına vatandaşlar tepki gösterdi.

yapi.com.tr
Yol için "ÇED Gerekli Değil" Kararına Tepki Var

Kırklareli Valiliğinin, 2018 yılında ağaçlandırılan Pınarhisar ilçesindeki Ataköy bölgesi için verdiği "ÇED gerekli değil" kararı, vatandaşları isyan ettirdi. Köylerinde doğa tahribatı istemeyen TEMA gönüllüsü Hakan Dedeoğlu "Umarız tüm bu karmaşıklıklar karşısında akıl galip gelir." dedi.

BirGün’de yer alan habere göre; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından çevre yolu projesi için “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir Kararı” verilmesinin ardından toprak alımı ile birlikte ağaçların kesilmesine halk tepki gösterdi.

Köy Muhtarı Recep Turhan, köy azalarıyla beraber Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne dilekçe vererek konuyu tekrar gündeme getirdi. Ataköy’de 104 ada 1 parsel nolu alanın daha önce 'Fidanlar Fidanlar ile Büyüyor' projesi kapsamında ağaçlandırıldığını anımsatan Muhtar Turhan, ilgili şirketin bu alandan çevre yolu projesi için toprak aldığına dikkat çekerek buna izin verilmemesini istedi.

TEMA Vakfı Gönüllüleri ile birlikte köy kahvehanesinde Ataköy halkına seslenen gönüllü Hakan Dedeoğlu da şunları söyledi: " Pınarhisar Kaymakamımızın konuyla ilgili hassasiyeti olduğunu köy muhtarımızdan duyduğumuzda gerçekten umutlanmıştık. Bu konuda Vali bey ile görüşüleceğini muhtarın söylemesi çevrede önemli bir gelişme olarak değerlendirilmişti. Bizler olumlu bir sonuç beklerken 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı yetkililerce resmiyete konuverdi. Muhtarlık da buna istinaden köy halkı adına düzenlenen resmi itiraz dilekçesini İl Çevre müdürlüğüne verdi. Umarız tüm bu karmaşıklıklar karşısında akıl galip gelir. Ve alınacak sonuç yanlışlıklara sebebiyet vermez ve herkese hayırlı olur.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/yol-icin-ced-gerekli-degil-kararina-tepki-var_187408.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!