Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yurt Arsasının Özel Eğitim Alanına Çevrilmesine Tepki

Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi'nde yurt yapımı için ayrılan arsanın Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından özel eğitim alanına çevrilmesine tepkiler sürüyor.

yapi.com.tr
Yurt Arsasının Özel Eğitim Alanına Çevrilmesine Tepki

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde Akdeniz Üniversitesi kampüsünden ayrılan ve Millet Bahçesi yapımı karşılığı TOKİ devri yapılan alanın satılarak üzerine lüks konut inşa edilmesinin ardından yeni bir skandal daha ortaya çıktı.

Sözcü’den İsmail Akın’ın haberine göre; Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi'nde yurt alanı yapımı için ayrılan arsanın TOKİ tarafından özel eğitim alanına çevrilmesine tepkiler sürüyor. CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2022 Yılı Bütçe Teklifi'nin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na hitaben yaptığı konuşmada; “Okulların, üniversitelerin açıldığı ilk günlerde sayısız, yüzlerce, binlerce öğrencimizin yurtta yer bulamadığı bir dönemde siz Akdeniz Üniversitesi gibi 60 bin öğrencinin bulunduğu bir bölgede yurt alanı olarak ayrılmış bulunan 23.802 metrekarelik bir taşınmazı hangi niyetle, hangi amaçla kime vermek için özel eğitim alanına çevirdiniz öğrenmek istiyorum. Bu yeri yurt alanı dışına çıkardıktan sonra da kime verdiğinizi takip edeceğim ve gerçeği ortaya çıkaracağız.” dedi.

Arı, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Akdeniz Üniversitesi’ne çok yakın bir alanda 4108 ada 2 parsel sayılı taşınmaz imar planında yurt alanı iken, inşaat emsali de 1,20 oranında iken şimdi TOKİ tarafından burada inşaat emsali 1,50 emsale çıkarılarak özel eğitim alanına çevrilmiştir. Konyaaltı Belediyesinin de 490 metrekare hissesi bulunan bu taşınmazın ne Büyükşehir ne de ilçe belediyesine sormadan, Bakanlığınız tarafından plan tadilatı yapılarak yurt alanı olan bu alanın özel eğitim alanına çevrilmesinin anlamı nedir? Planında yurt alanı olarak ayrılmış bulunan bu yeri yurt alanı dışına çıkarmanızın hangi anlamı olduğunu ve çıkardıktan sonra da kime verdiğinizi takip edeceğim, sonuçta takip ettiğimizde de gerçeği ortaya çıkaracağız.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yurt-arsasinin-ozel-egitim-alanina-cevrilmesine-tepki_188122.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!