Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Zahit Alüminyum Güneş Paneli Üretecek

Güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren güneş paneli ve alüminyum güneş panel konstrüksiyonları üretimiyle enerji sektörüne girmeye hazırlanan Zahit Alüminyum A.Ş, Haziran ayında SOLARFIELD markası ile güneş paneli üretimine başlayacak. Paneller, 25 yıl verim garantisi ile piyasaya sunulacak.

yapi.com.tr
Zahit Alüminyum Güneş Paneli Üretecek

Uzun süredir enerji sektörüne girmeye hazırlanan ve bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştiren Zahit Alüminyum A.Ş, güneş enerjisi sektörüne adım atıyor. Firma, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan tesislerinde Alman teknolojisiyle kurduğu üretim hattında güneş panelleri ve güneş panel konstrüksiyonları üretmeye hazırlanıyor. SOLARFIELD markası ile üretilecek güneş panelleri, yurt dışı pazarlara da hitap edecek.

Küresel ısınmanın artması ile enerji tasarrufunun büyük bir önem kazandığı günümüzde yenilenebilir, alternatif enerji kaynaklarının ön plana çıktığını belirten Zahit Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Zahit Balbay, “Güneş enerjisi, alternatif enerji kaynakları arasında önemli bir yer teşkil ediyor. Türkiye, güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda potansiyeli oldukça yüksek bir coğrafyada bulunuyor. Fakat şu anda bu potansiyeli yeterince değerlendirebildiğimiz söylenemez. Ülkemizin, güneş enerjisinden daha fazla faydalanması gerekiyor. Bu, ülke ekonomisine çok önemli katkılar sağlamakla birlikte, daha yaşanabilir bir dünya için de üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir konu” dedi.

Güneş paneli üretiminin uzun bir süredir gündemlerinde olduğunu belirten Balbay, “Yurt dışında araştırmalar yaparak, bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olduk. Alüminyum üreticisi olarak güneş panel konstrüksiyonu üretimi konusunda zaten belli bir alt yapımız mevcuttu. Güneş paneli üretimi konusunda da, bu konuda dünyanın en iyilerinden olan Alman firmalarla görüşerek, üretim hattımızı kurduk. Yıllık 65 MW üretim kapasitesine sahip üstün Alman teknolojisiyle kurduğumuz hattımızda, başlangıç olarak 35 MW’lık bir üretim gerçekleştireceğiz. Şu anda iş ortaklarımızın alüminyum güneş panel konstrüksiyon taleplerini karşılamaktayız” şeklinde konuştu.

Uluslararası akreditasyon güvencesi

Üretecekleri güneş panellerinin, uluslararası standartlarda ve yüksek verimliğe sahip olacağını belirten Balbay, sözlerini şöyle tamamladı:

“Adana’da yer alan entegre tesislerimizde üreteceğimiz güneş panellerimiz, 10 yıl ürün garantisi, 25 yıl verim garantisi ile piyasaya sunulacak. Aynı zamanda TÜV Rheinland ile yaptığımız çalışma sayesinde panellerimiz, uluslararası bir akreditasyon güvencesiyle üretilecek. Öncelikli olarak yurtiçi pazarını hedefliyoruz. Ancak en kısa sürede yurtdışı pazarında da söz sahibi olmayı amaçlıyoruz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zahit-aluminyum-gunes-paneli-uretecek_109235.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!