Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

34. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2011

34 yıldır Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından ve sektör profesyonellerinin verdikleri destekle yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren, Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, 27 Nisan - 1 Mayıs

yapi.com.tr

Fuarlar

34. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2011
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Nisan 2011
BİTİŞ TARİHİ: 1 Mayıs 2011
YER: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 266 70 70
+ Ajandama Ekle

34 yıldır Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından ve sektör profesyonellerinin verdikleri destekle yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren, Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/ Büyükçekmece’de gerçekleştiriliyor.

Her geçen yıl büyüyerek sektöre olan katkısını büyüten fuar bu yıl, binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmeti 81.000 metrekare alanda, 1100 katılımcı firma ve 110.000 ziyaretçiyle buluşturacak. Dünyanın lider fuarcılık firmaları ile gerçekleştirdiği işbirlikleri sonucunda etki alanını genişleten Uluslararası Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, bu yıl iki yeni etkinliği de beraberinde getirecek: “Konuk Ülke Rusya” Projesi ve “EKODünya Fuarı”


Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul’da Büyük Yenilikler!

Konuk Ülke Rusya Projesi: Yapı Fuarı İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlenecek olan “Konuk Ülke Projesi”, sektörün bölgedeki etkinliğini artırmak için bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un 2011 yılında ağırlayacağı konuk ülke ise Rusya olacak.

Bu kapsamda, fuar öncesinde ve fuar sırasında karşılıklı iş görüşmeleri, Rusya ve BDT pazarlarını hedefleyen özel etkinlikler, uzman görüşlerinin paylaşılacağı özel oturumlar ve iki ülke iş adamlarının yatırım tecrübelerini paylaştığı etkinlikler düzenlenecek. Çalışmanın Türkiye ile Rusya arasındaki yapı malzemeleri ticaret hacmini artırması, müteahhitlik hizmetlerine hız ve kapsam kazandırarak, bu çalışmaların gelişmesine katkıda bulunması hedefleniyor.

EKODünya Fuarı: Uluslararası Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan EKODünya Fuarı’nda, çevre dostu binalar, malzemeler, teknolojiler, alternatif enerji ve iklimlendirme sistemleri tanıtılacak. EKODünya Fuarı, çevreye duyarlı yapılaşmanın uygulanabilirliğini göstermek amacı ile özel bir alanda etkinlikleri ve malzeme sergilemeleri ile yer alacak.

Lider Fuarcılık Firmaları ile İşbirliği Anlaşmaları: Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un bölgelerinde lider olan fuarlarla işbirliği çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Yapı-Endüstri Merkezi’nin Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul markası ile dünyanın lider fuarcılık firmalarından Messe München ve DMG firmaları ile gerçekleştirdiği işbirliği anlaşmalarını, ITE Group ile yapılan anlaşma izledi. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un iş geliştirme ve küresel tanıtım faaliyetleri kapsamında imzaladığı bu anlaşmalar ile yapı sektörüne yeni pazarlar sağlanması amaçlanıyor.

34. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, fuar öncesinde uluslararası işbirlikleri kapsamında ilk olarak Kasım ayında The Big 5 Show’a katıldı. Bundan sonraki süreçte ise katılım sağlayacağı diğer fuarlar sırasıyla şöyle sıralanıyor:

BAU 2011, 17 – 22 Ocak 2011, Münih, Almanya
STROISIB BUILDING WEEK, 1 – 4 Şubat 2011, Novosibirsk, Rusya Federasyonu
MOSBUILD, 5 – 8 Nisan 2011, Moskova, Rusya Federasyonu
INTERSTROYEXPO, 13 – 16 Nisan 2011, St. Petersburg, Rusya FederasyonuTürk Yapı Sektörünün ve Bölgenin En Büyük Fuarı

Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un alanı, bu yıl 21.000 m2 büyüyerek açık ve kapalı alanlarıyla toplam 81.000 m2’ye ulaştı. Sektörün en büyük yerli ve yabancı firmalarını bir araya getirecek olan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’u, 2010 yılında 103 bin 848 kişi ziyaret etmişti. Geçen yıl ayrıca 87 farklı ülkeden yabancı ziyaretçiyi ağırlayan fuarda, bu yıl yabancı ziyaretçi sayısının artması için pek çok yeni proje yürütülüyor.


Fuara Yerli ve Yabancı Alım Heyetlerinin İlgisi Artarak Devam Ediyor!

Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında gerçekleştirilecek diğer etkinlikler ise yerli ve yabancı alım heyeti programları olacak. Geçtiğimiz yıl Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) işbirliğinde gerçekleştirilen ve 26 ülkeden yabancı alım heyetlerinin Türk yapı malzemesi üreticileri ile buluştuğu birebir görüşmeler, bu yıl da ivme kazanarak devam edecek.

Ayrıca, ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbirleri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla fuar kapsamında düzenlenen “Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı” da devam ettirilen çalışmalar arasında yer alıyor. Türkiye genelinden Mimarlar Odası, Sanayi ve Ticaret Odası, Mühendisler Odası, İş Adamları Birlikleri başkan ve alım heyetlerinden oluşan meslek komiteleri, Yapı-Endüstri Merkezi’nin organizasyonu ile fuar davetlisi olarak katılım sağlayacaklar.


Fuar Kapsamında Verilecek Ödüller

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen “Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü”, 2011 yılında da sahibini bulacak. Altın Çekül ile Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da Türk yapı sektörünün en iyi yapı malzemesi seçilecek.

Yapı Fuarlarının bir geleneği olan “Amacına Uygun Düzenlenmiş Stand Ödülleri” ise bu yıl “Altın Mıknatıs” başlığıyla sahiplerini bulacak.

Haberin devamını okumak için lütfen ilerleyiniz.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4  |   5  |   6
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/34-yapi-fuari-turkeybuild-istanbul-2011_84887.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!