Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: MIPIM Kapılarını Açtı

“Tapu Harçlarındaki İndirim Sektörü Hareketlendirecek”

Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, tapu harçlarında yapılan indirimin oranı küçük gibi görünse de konut alıcılarına toplamda iyi bir fiyat avantajı sağladığını, bu dönemi iyi değerlendirmek gerektiğini söyledi.

yapi.com.tr
 “Tapu Harçlarındaki İndirim Sektörü Hareketlendirecek”

Tapu harcında yapılan indirimin konut alımında kararsız ve beklemede olan yatırımcıları da harekete geçireceğini söyleyen Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, ‘‘Gayrimenkul sektörünün yıla umutsuz girmesini ardı ardına yapılan kampanyalar ve düzenlemeler engelledi. Damga vergisinin sıfırlanması, tapu harcındaki indirim uzun süredir beklediğimiz, sektöre can suyu olacak bir düzenleme. Doğrudan alıcıyı ilgilendiren bu düzenleme; konut almayı düşünen ama erteleyen, kararsız olan yatırımcıları motive ederek harekete geçirecek. Fiyatları çok etkilemese de konut alıcılarının masraflarında azalma olması alımı teşvik edecek. Bu da hem gayrimenkul sektörünün hem de Türkiye’nin büyüme oranına doğrudan katkı yapacak’’ dedi.

TuryapTuryap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay

“Beyanlar gerçek değer üzerinden verilecek”

Yapılan indirimin konut fiyatlarını etkilemeyeceğini; ancak masraflarda sağlanan avantajla beyanların gerçek değer üzerinden verilmesine katkı sağlayacağını belirten Azmi Sarıbay, ‘‘Tapu harçlarındaki indirim ile konut alıcısının masrafı azalacak. Bu da bir nebze harçtan kaçmak için konutun bedelini düşük göstermenin önüne geçecek” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-tapu-harclarindaki-indirim-sektoru-hareketlendirecek_157175.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!