Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“2017 İnşaat Sektörünün Yılı Olacak”

Mresco Türkiye CEO’su Oya Zingal, tapu harcı ile ilgili düzenlemelerin sektöre hatırı sayılır bir hareketlilik getireceğini belirterek, 2017’nin de inşaat sektörünün yılı olacağını vurguladı.

yapi.com.tr
“2017 İnşaat Sektörünün Yılı Olacak”

Binde 20 olan tapu harcı yapılan düzenlemeyle 30 Eylül tarihine kadar binde 15’e indirildi. Bu indirime ek olarak, damga vergisi oranı da sıfırlandı. Yapılan düzenlemeler hem gayrimenkul alıcıları hem de sektör yetkililerince çok önemli bir adım olarak değerlendirildi. Mresco Türkiye CEO’su Oya Zingal, bu düzenlemelerin sektöre hatırı sayılır bir hareketlilik getireceğini belirterek 2017’nin de inşaat sektörünün yılı olacağını vurguladı.

“Sektör hareketlendi”

Tapu harcında yapılan indirimin sektör açısından çok önemli olduğuna kaydeden Oya Zingal, “2012 yılında tapu harçları binde 16,5’den, binde 20’ye yükseltilmişti. Son dönemde yapılan KDV ve damga vergisi indirimleri ve ek olarak tapu harçlarının binde 15’e indirilmesi, yabancılara yapılan konut satışlarında KDV’nin istisna tutulması sektöre hatırı sayılır bir hareketlilik kazandıracak“ dedi.  

MrescoMresco Türkiye CEO’su Oya Zingal

Yeni düzenlemelerin hem alıcı, hem de satıcı için teşvik edici olduğuna dikkat çeken Zingal, gelişmelerin konut sektöründe hızlı bir toparlanmayı beraberinde getireceğine işaret etti. Zingal, “1 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı yapan yabancıya vatandaşlık hakkı tanınması ve tapu harcı indirimi gibi teşvikler özellikle yabancı yatırımcı açısından sektörü daha da cazip hale getirecek” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2017-insaat-sektorunun-yili-olacak_157174.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!