Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Tapu Harcı İndirimi Konut Satışlarını Yüzde 15 Artıracak”

Tapu harcı indiriminin sektörü hareketlendirmesi adına uzun süredir bekledikleri bir çalışma olduğunu belirten Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, emlak sektöründe satış adetlerinde yüzde 15’lik artış olacağını söyledi.

yapi.com.tr
 “Tapu Harcı İndirimi Konut Satışlarını Yüzde 15 Artıracak”

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile şimdiye kadar binde 20 oranında alınan tapu harcı, konut ve işyerleri için 30 Eylül'e kadar binde 15'e düşürüldü. Yaşanan bu indirimle birlikte gayrimenkul sektöründe yüzde 15’lik bir artış yaşanması bekleniyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, “Sektörü hareketlendirmesi adına uzun süredir beklediğimiz bir indirim. Emlak sektöründe satış adetlerinde yüzde 15’lik artış olacağını düşünüyoruz.  Özellikle düşük satış bedelli gayrimenkul satışlarında önemli ölçüde artış olmasını bekliyoruz.  Geçtiğimiz günlerde emlak sektörünü canlandırmak adına atılan adımların devamının gelmesiyle birlikte de 2017 yılında emlak sektöründe ciddi bir büyüme öngörüyoruz” dedi.

ColdwellColdwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş

Yapılan indirimin etkisiyle birlikte emlak fiyatlarında düşüş yaşanmayacağını ifade eden Gökhan Taş, alım satım masraflarında düşüşler yaşanacağını söyledi. Binde 5 rakamı düşünüldüğünde çok küçük bir rakam gibi gözükse de tüketiciler için değerlendirilmesi gereken büyük bir fırsat olduğuna dikkat çeken Taş, konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “250 bin TL’lik bir gayrimenkul için hem alıcı hem de satıcı bugüne kadar binde 20'lik bedel üzerinden ayrı ayrı 5'er bin TL ödüyordu. 30 Eylül'e kadar devam edecek düzenleme ile bu rakam 3 bin 500 TL'ye düşürüldü.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/-tapu-harci-indirimi-konut-satislarini-yuzde-15-artiracak_157166.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!