Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Tapu Harçları Düştü, Satışlar Artacak!”

Tapu harçlarındaki indirimin sektör açısından çok önemli bir düzenleme olduğunu belirten Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu düzenleme ile satışlarda yüzde 10’luk bir artış öngördüklerini vurguladı.

yapi.com.tr
“Tapu Harçları Düştü, Satışlar Artacak!”

Tapu harçlarında beklenen indirim resmi gazetede yayınlandı. Yapılan düzenlemeye göre, tapu dairesinde satış işlemi sırasında beyan edilen değer üzerinden “binde 20” nispetinde alınan tapu harcı, “binde 15” olarak yeninden belirlendi. Bu indirim 30 Eylül 2017’ye kadar geçerli olacak.

Tapu harçlarındaki indirimin sektör açısından çok önemli bir düzenleme olduğunu belirten Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, konuyla ilgili şunları söyledi: “2012 yılında yapılan düzenleme ile tapu harçları binde 16,5’den, binde 20’ye yükseltilmişti. Son dönemde yapılan KDV ve damga vergisi indirimleri, yabancılara satıştaki düzenlemeler ile birçok olumlu gelişme yaşanmıştı. Şimdi de yapılan bu düzenleme sektörümüze talebin artışı olarak yansıyacak. Satışı bekletilen ve proje teslimlerinde olan satışlar bu dönemde hızlı şekilde gerçekleşecek.”

 AltınAltın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı

Satışların bu dönemde ayrı bir fırsat olarak görüleceğini belirten Mustafa Hakan Özelmacıklı, “2016 yılında toplamda 1 milyon 341 bin 453 satış yapılmış, ilk on ayda ise 1 milyon 066 bin 085 satışa ulaşılmıştı. Bu düzenleme ile satışlarda yüzde 10’luk bir artış öngörüyoruz. Harçların azalması beyanların gerçek değer üzerinden verilmesine de fayda sağlayacak” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tapu-harclari-dustu-satislar-artacak_157163.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!