Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

2 Katrilyon Harcanan Ankapark Paslanmaya Başladı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı halkın cebinden çıkan 2 katrilyon lira ile Ankapark'ı kurdu. 2013 yılından beri yapımı süren yerin açılışı yapılmadı içerideki malzemeler paslanmaya başladı.

yapi.com.tr
2 Katrilyon Harcanan Ankapark Paslanmaya Başladı!

CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde 2013 yalında yapımına başladığı ‘eğlence ve oyun merkezi’ Ankapark’ın hala açılışını yapamadığı ve maliyetleri milyon dolarları bulan oyuncakların açılış yapılamadığı için durduğu yerde paslandığını vurgulayarak “Tam anlamıyla bir fiyaskoyla karşı karşıyayız; keşke konserlerde top dağıtmaya devam etseymiş de Türk lirasıyla 2 katrilyona varan Ankaralıların parasını, çılgın eğlence düşkünlüğü için heba etmeseydi” dedi.

Birgün'ün haberine göre, CHP’li Emir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması için Meclis Başkanlığı’na Ankapark ile ilgili soru önergesi verdi.

Önergesinin gerekçesinde, Melih Gökçek’in, Ankara’nın ulaşım ve su gibi temel konularında yerel yöneticilik misyonunu yerine getiremediğini, buna karşın popülist ve hayali politikalarla yol almaya çalıştığını belirterek, Gökçek’in, Ankara’nın kaynaklarına, Ankaralılara verdiği son zararın Ankapark projesi olduğunu ifade etti. Ankapark’ın bu yılın başı itibarıyla açıklanan maliyetinin 500 milyon dolar gibi fahiş fiyata ulaştığına dikkat çeken CHP’li Emir, şöyle dedi:

8 aydır davet yok!

“Melih Gökçek, 09.12.2016 tarihinde Ankara milletvekilleri olarak bizlere, ‘Hepsini gezdireyim sonrasında eleştirecek olan eleştirisini yapsın’ çağrısı yapmış; bu çağrıya 10.12.2016’da şahsen verdiğim ‘Gelirim ama soru sorarım’ diye yanıt vermiştim.

Aradan 8 ay geçmesine rağmen İ.Melih Gökçek sözünü tutup herhangi bir davette bulunmadı. ‘Verilen sözün tutulması’ ahlaki bir zorunluluk olduğu gibi bir siyasetçi için, hele ki etkili bir makamda oturuyorsa o kişi için bir yükümlülüktür.

Durduğu yerde paslanan 2 katrilyonluk oyuncak çılgınlığı!

CHP’li Emir, soru önergesinde şu soruları yer verdi:

Melih Gökçek, 09.12.2016 tarihinde aralarında şahsımın da olduğu Ankara milletvekillerine yaptığı davet çağrısını ne zaman gerçekleştirmeyi planlamaktadır?

Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) alanına yapımı süren Ankapark’ın açılış tarihi tam olarak belirlenmiş midir? Büyükşehir Belediyesi’nin ilk planlamasında verilen açılış tarihi ne zamandı? Şu ana kadar açılış kaç defa ertelenmiştir?

Bir ‘temapark’ olarak inşa edildiği iddia edilen Ankapark’ın teması belirlenmiş midir? Belirlendiyse nedir?

Yaklaşık 2 katrilyon liraya mal olduğu dile getirilen Ankapark için şu ana kadar yapılan resmi toplam harcama miktarı nedir?

Ankapark, atıl olarak kaldığı her yıl için ne kadar zarar etmektedir? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in hesabına göre her yıl Ankapark’a 10 milyon ziyaretçinin geleceği var sayıldığında zarar hanesine toplam ne kadar yazılmaktadır?

Ankapark’ta yerlerine yerleştirilen elektronik ve mekanik oyuncakların olumsuz hava koşullarından ve çalıştırılmamasından dolayı zarar görmemesi için önlemler alınmakta mıdır? Bu oyuncakların gördüğü zararları kim veya hangi kurum karşılayacaktır?

Ankaralı vatandaşlarımızın paralarıyla yapılan Ankapark’ın kar-zarar durumu, açılış tarihinin neden devamlı ertelendiği gibi konuların incelenmesi için Bakanlığınızca bir çalışma yapılmakta mıdır?

Keşke top dağıtsaymış!

CHP’li Emir, soru önergesiyle Ankaralıların parasının nasıl harcandığının herkes tarafından görülmesini amaçladığını belirterek, “Tam anlamıyla bir fiyaskoyla karşı karşıyayız; İ.Melih Gökçek keşke konserlerde top dağıtmaya devam etseydi de Türk lirasıyla 2 katrilyona varan Ankaralıların parasını, çılgın eğlence düşkünlüğü için heba etmeseydi” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2-katrilyon-harcanan-ankapark-paslanmaya-basladi_161257.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!