Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ankara'da Ankapark Tartışması Sürüyor

Başkan Melih Gökçek’in Ankapark için söylediği “Açılış için kesin bir şey söyleyemiyorum” ifadesi üzerine CHP’li Doğan Yılmazkaya’dan, “Bu proje Ankara’nın en yanlış projesidir” eleştirisi geldi. MHP’li Ramazan Şimşek ise “Bu kamburdan bir an önce kurtulmamız gerekiyor” dedi.

yapi.com.tr
Ankara'da Ankapark Tartışması Sürüyor

Hürriyet'ten Murat Yılmaz'ın haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, önceki gün Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO’nun 2016 yılı faaliyet raporlarını görüştü. Meclis’in ana gündem maddesi ise Ankapark oldu. 6 saat süren toplantıda AK Parti’nin ‘kabul’ CHP ve MHP’nin ‘ret’ oyu kullanmasının ardından faaliyet raporları oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Melih Gökçek, Meclis’te 2.5 saatlik bir sunum yaptı. 2016’da yapılan ve yapımı devam eden çalışmalarla ilgili konuşan Gökçek, sunumunda özetle şunları söyledi:

* Ankapark: Oyuncak montajları bitmek üzere. Bu yıl içerisinde inşallah bitirmeyi arzu ediyoruz. Açılış tarihi konusunda kesin bir şey söyleyemiyorum.

* Yeni toptancı hali(İsmi ANKAHAL olacak): İhalesine muhtemelen bu ay, en geç önümüzdeki ay içerisinde çıkmış olacağız.

* Ulus Meydanı Kentsel Tasarım Projesi: Gençlik Spor Müdürlüğü’nü yıkmaya başlıyoruz, onun yanında Ulus İşhanı, 100. Yıl Çarşısı’nı yıkıyoruz. Bundan sonra da Anafartalar ve Gümrük Bakanlığı’nı yıkacağız.

* Güneypark Kentsel Dönüşüm Projesi: Tabi burada bir yoğunluk oldu. İyi bir olay değil herkes söyler ama arazi yapısı itibarıyla burada tapu miktarı araziden çok daha fazlaydı. Onun için böyle bir yoğunluk mecburiyeti oldu.

Muhalefet eleştirdi

CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya, Ankapark için “Ankapark projesi Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar yapmış olduğu en yanlış projesidir” ifadesini kullandı. MHP Grup Başkan Vekili Ramazan Şimşek de “Ankapark kentimiz için gerekliydi ama yer seçiminin yanlış olduğunu düşünüyoruz. Büyükşehir Belediye’mizin bütçesine çok büyük bir yük getiren bu kamburundan bir an önce kurtulmamız gerekiyor” dedi.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankarada-ankapark-tartismasi-suruyor_157913.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!