Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Ağaçlı Yol" Direnişi Sürüyor!

İzmir Bornova'da, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün bulunduğu Ağaçlı Yol’da yaklaşık 100 dönüm alanın planlarının değiştirilerek, AVM ve konut yapılmak üzere satışa çıkarılmasına tepkiler büyüyor.

yapi.com.tr
"Ağaçlı Yol" Direnişi Sürüyor!

“Direnen Ağaçlı Yol Yeşil İzmir Dayanışması” dün de Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan Karayolları’na kadar yürüyüş düzenledi. Eyleme Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan da destek verdi.

DHA'nın haberine göre, Sındır, “Yeşil alanımızı geri istiyoruz. Mücadelemizi de sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi. Basın bilrdirisini okuyan Eğitim İş Bornova Şubesi Sekreteri Oğuz Emiroğlu “Satışa teklif vermek için belirledikleri son gün 19 Eylül. Bu tarihi izleyen günlerde şatış işlemi tamamlanıp betonlama süreci başlayacak. Ardından DSİ, TEDAŞ ve Zeytincilik Araştırma İstasyonu arazileri sırada bekliyor. Hukuk mücadelesi sürüyor. Bu oldu bittiye seyirci kalmayacağız. Kamu malı olan bu arazilere sahip çıkacağız. Ağaçlı Yol’un AVM olmasına izin vermeyeceğiz. Bu arazi yeşil alan olarak kalmalı” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/agacli-yol-direnisi-suruyor_112379.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!