Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Akçansa’nın Geliri 1,5 Milyar TL’ye Yaklaştı

Akçansa, 2016 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre, şirketin 2016 yılındaki satış geliri 1 milyar 461 milyon TL, dönem kârı ise 287 milyon TL olarak gerçekleşti.

yapi.com.tr
Akçansa’nın Geliri 1,5 Milyar TL’ye Yaklaştı

Akçansa’nın açıkladığı 31 Aralık 2016 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre, şirketin geçen yılki toplam cirosu 1,5 milyar TL’ye yaklaştı. Şirketin satış geliri 1 milyar 461 milyon TL olarak açıklanırken; brüt karı 417,5 milyon TL, dönem karı ise 287 milyon TL oldu. 

Akçansa’nın geliştirdiği yenilikçi ürün, hizmet ve platformlarla sektörde ayrıştığını ve 2016 yılının Akçansa için bir kez daha rekorlar yılı olduğunu vurgulayan Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer, “Türkiye’nin gurur projelerinde imzamız var. İstanbul Boğazı’nı üçüncü kez birleştiren ve ilkleriyle dünya literatürüne geçen Yavuz Sultan Selim Köprüsü için, yüzde 100 Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve yine yüzde 100 Türk işçisinin emeğiyle üretilen 100+ Beton ürünümüzle tedarikçi olduk. Bu ürünle ABD’de ‘Mükemmellik Ödülü’nü kazanırken, Boğaz’ın zorlu şartlarında yürüttüğümüz başarılı operasyonla dünyadaki örnek uygulamalar arasına adımızı yazdırdık” diye konuştu.

AkçansaAkçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer

“ABD’nin tercih ettiği en önemli çimento markasıyız”

Akçansa’nın üretim ve satıştaki başarısını ihracatta da gösterdiğini belirten Genel Müdür Sarıer, sözlerine şöyle devam etti: “ABD için geliştirdiğimiz Low Alkali Çimento ile bu pazarın kapısını açtık. Bugün ABD’nin tercih ettiği en önemli çimento markasıyız. Limancılık kolunda yaptığımız yatırımlar ihracat başarımızı da pekiştiriyor. Akçansa Port markasıyla müşterilerimizin tüm talep ve beklentilerini göz önünde bulundurarak, modern limancılık anlayışıyla hizmet veriyoruz. Uluslararası standartlarda ‘butik hizmet’ anlayışına sahibiz. Üçüncü şahıslar için de hizmet verdiğimiz limancılık iş kolunu büyütmeyi hedefliyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/akcansanin-geliri-1-5-milyar-tlye-yaklasti-_156210.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!