Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Almanya'da Güneş Enerjisinin Elektrik Üretimindeki Payı % 45 Arttı

Güneş enerjisinin elektrik üretimindeki payı artıyor. Damdaki panellerin ürettiği enerji şebeke elektriğinden daha ucuza mal oluyor.

yapi.com.tr
1 Almanya'da Güneş Enerjisinin Elektrik Üretimindeki Payı % 45 Arttı

Almanya 2012 yılında güneş enerjisi kullanımında yeni bir rekor daha kırdı. Alman Güneş Endüstrisi Birliği'nin (BSW) verilerine göre geçen yıl 1,3 milyon güneş enerjisi tesisatı sayesinde sekiz milyon hanenin yıllık elektrik ihtiyacı karşılandı. Böylece güneş enerjisinin elektrik üretimindeki payı bir yılda yüzde 45 oranında artmış oldu.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre BSW birlik başkanı Carsten Körnig, Almanya'nın güneş enerjisine verdiği ağırlığın meyvelerini toplamaya başladığını, güneşin enerji üretimindeki payının üç yılda dört kat arttığını, aynı zaman zarfında güneş enerjisi tesisatı maliyetinin de yarı yarıya azaldığını söyledi.

Güneş Endüstrisi Birliği Başkanı, 2013 yılında branşlarını yeni trendlerin beklediğini ve güneşten kazanılan enerjinin akülerde depolanması ve modern enerji yönetimi sistemleri sayesinde yeşil enerjiden daha fazla verim alınacağını dile getirdi. Körnig, özel güneş tesisatıyla kazanılan elektriğin artık enerji şirketlerinden alınan elektrikten ucuza geldiğini ve foto voltaj teknolojisinin Almanya'nın elektrik ihtiyacının yüzde beşini karşıladığını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/almanyada-gunes-enerjisinin-elektrik-uretimindeki-payi--45-artti_103644.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİNİN DÜNYA ÇAPINDA FAYDALI BİR BULUŞ OLUP, YAKIN GELECEKTEKİ YATIRIM ŞEKLİ OLABİLİR, BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞALIM, SAYGILAR. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!