Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Ankapark'ın Yapıldığı Alanın Zemini Bataklık"

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Ankapark’ın yapıldığı alan tarım arazisi zemini bataklık" dedi.

yapi.com.tr
"Ankapark'ın Yapıldığı Alanın Zemini Bataklık"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankapark ile ilgili “ya bitecek, ya bitecek” sözlerine Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “Ankapark’ın yapıldığı alan tarım arazisi zemini bataklık. İnat uğruna yasadışı şekilde açılması durumunda ölümcül kazalar olacak" cevabını verdi.

Candan yaptığı yazılı açıklamada, Ankapark’ın yürütmesinin durdurulduğunu ve inşaatların hukuka göre devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

Candan, Ankapark’ın yapıldığı alanın tarım arazisi olduğunu ve zeminin bataklık olduğunu vurgulayarak, “İnat uğruna yasadışı şekilde açılması durumunda ölümcül kazalar olacağı belli. Paris'teki disneyland Avrupa'nın 1.sırada turist çeken yeri ancak o bile zarar ediyor. Melih Gökçek vergilerimizi, batak bir işe bataklığa yatırdı. Bu işin batak olduğunu işletmesinin iflas edeceğini kabul etti.

Ankapark’ı 49 yıllığına kiraya verecekmiş, girişi elli TL olacakmış. Bir işçinin 1.5 günlük ücretine denk düşen bir giriş ücreti ile oraya halk değil, parası olan gider. Atatürk'ün vasiyetini kendi yasa dışılığına alet etmesin. Kendisine önerimiz, AOÇ ve Kaçak Saray’da yaptığı hukuk dışı uygulamalardan kaynaklı bu dünyada görülecek mahkemede hesap vereceği günün savunmalarını yazmaya başlasın” ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaparkin-yapildigi-alanin-zemini-bataklik_126895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!