Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlardan Gökçek'e Ankapark Yanıtı!

Melih Gökçek'in Ankapark ile ilgili mimarlara yönelik yaptığı açıklamalara mimarlardan sert tepki geldi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan "Hukuka meydan okuyan kabadayılara değil, aklı-selim yöneticilere olan ihtiyacımız daha da artıyor" dedi.

yapi.com.tr
Mimarlardan Gökçek'e Ankapark Yanıtı!

Başbakanlık hizmet binası ve Ankapark'ın inşaatlarının devam etmesinin mimarlarla değil hukukla bir savaş olduğunu ifade eden Candan, “hukuka karşı meydan okuyanlar, hep kaybetmiştir. Hukuksuzluğun kazananı olmaz, tarih sizi durduracaktır" şeklinde konuştu.

Candan şöyle devam etti, "Atatürk Orman Çiftliği'nde zorun gövde gösterisini görüyoruz,  hukukun evrensel değerlerin özgürlüklerin nasıl ayaklar altına alındığı görüyoruz. Adalete hepimizin ihtiyacı var. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, bugün Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Melih Gökçek hukuka uymuyorlarsa bu suçtur. Bu suçunda hesabı er geç sorulacaktır. Melih Gökçek emin olsun o Ankapark'a harcadığı 800 milyonumuzun hesabını verecek. Harcadığı bizim paramız, kamunun parasını har vurup harman savuramaz. Atatürk Orman Çiftliği'nde kesilen her bir ağacın, yapılan talanın hesabını verecek. Atatürk Orman Çiftliği, barındırdığı değerlerle dünyada örneği olmayan biricik yerdir. Nefes alanımızıdır, toplumun vicdanıdır... Yöneticiler vicdanlarını kaybetmişler, insanın, doğanın mirasın, yaşamın onlar için hiç bir önemi yok... İnsanları huzursuz ediyorlar, korkutuyorlar, geleceksizleştiriyorlar, hepsine vicdan aynalarına bakmalarını öneriyorum... Hepsine vicdan tedavisi lazım, hukuka meydan okuyan kabadayılara değil, aklı-selim yöneticilere olan ihtiyacımız daha da artıyor" dedi.

"Atatürk Orman Çiftliği için Uluslararası Yarışma"

Atatürk Orman Çiftliği’nde 29 Ekim’de verilecek resepsiyonun da suç olduğunu ve suç duyurusunda bulunacaklarını ifade eden Candan, “Atatürk Orman Çiftliği'nin geleceğine dair, umutlarımızı büyütüyoruz, yaralarını onarmak mümkün, Atatürk Orman Çiftliği düşlerini kurmak bu düşleri hayata geçirmek mümkün... Atatürk Orman Çiftliği düşleri için Uluslararası fikir yarışması açıyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlardan-gokceke-ankapark-yaniti_125512.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!