Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Ankara'da Gezilecek Yer Çok, Yeter ki Talan Etmesinler"

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı “yeni nesil büfeleri”, “yeni nesil işgal” olarak niteledi. Candan, ayrıca Cumhurbaşkanı'nın “Ankara’da kaç tane gezilecek yer var, Parmak sayılarını bulur mu?” sözlerine de yanıt verdi.

yapi.com.tr
"Ankara'da Gezilecek Yer Çok, Yeter ki Talan Etmesinler"

Mimarlar Odası Ankara Şube Oda Yöneticileri Ankara Kızılay’da Atatürk Bulvarı, Bakanlık, Ziya Gökalp Caddesi’nde  yapılan Büyükşehir Belediyesi’nin ”yeni nesil büfe” ismiyle konumlandırdığı büfelere tepki gösterdi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “ Kaldırımda yürümeyi engelleyen, karşıdan karşıya geçmeyi bile engelleyen büfeler bir de yeni nesil büfe ismiyle adlandırılmışlar, bize göre, yeni nesil işgaldir. Büyükşehir Belediyesi’nden hangi ihale süreci ile bu büfelerin yapıldığını, yerlerin nasıl belirlendiğini, kime ne kadara verildiğine dair bilgi edinme kanuna göre yazı yazdık. Bu işin başında kim var? Hangi şirket pazarlıyor? Kaç liraya satıyorlar? Büyükşehir Belediyesi bu soruları cevaplasın. Dün daha önce büfeleri olan esnaflar bizi ziyaret etti. Çok yüksek rakamlar telaffuz ettikleri için biz bu rakamları telaffuz edemeyeceğiz. Elimize belgeler geldiğinde konuşacağız. Çok büyük rantların döndüğüne dair görüşlerini bize ilettiler. Büyükşehir Belediyesi’nin ihalelerini ihale takip merkezimizle takip edeceğiz” dedi.

Candan, kentin engelliler için yaşanmaz hale geldiğini söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kamusal alanda insanlar yürürken karşılarında bu şekilde işgal alanları ile karşılaşmalarını doğru bulmuyoruz. Kent yaşanılamaz durumda, kentte bir engelli sürekli engele karşılaşıyor.  Kenti engelsiz hala getiremezken, erişilebilir bir kent yapamazken Büyükşehir Belediyesi, yeni nesil işgal araçları ile her yerde engel yaratıyor.”

Melih Gökçek cevaplasın

Bir gazetecinin Cumhurbaşkanı’nın Cumhurbaşkanlığı Sarayı yerleşkesine ilişkin “Ankara’da kaç tane gezilecek yer var, Parmak sayılarını bulur mu?” sözlerine karşılık ise Candan ,” 22 yıldır Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni teslim ettikleri Melih Gökçek bu soruyu cevaplamalı. Evet Ankara’da gezilecek yer çok. Ama bunu açığa çıkartacak Belediye Başkanı yok. Ankara hem kültüreli, hem tarihi hem mimari mirası ile birçok ülke Başkenti’nin çektiği turist potansiyelinin fazlasını çekebilir. Atatürk Bulvarı’ndaki yapılar görülecek gezilecek yerleridir. Barselona Gaudi'nin  mimari  eserleri ile yılda 2,5 milyon turist çekiyor. Saraçoğlu Mahallesi var, Alman mimar Paul Bonatz tarafından yapılmış, İş Bankası Mongeri'nin yaptığı,Atatürk bulvarı üzerinde o kadar çok yapı var ki gezilecek buna değer verecek yöneticilerden mahrum Ankara. Gezilecek çok yer var, yeter ki talan etmesinler. 22 Yıldır Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı icraatları sorgulasınlar, Melih Gökçek twitter da gezeceğine Ankara’da gezilecek yerleri açığa çıkarsın” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankarada-gezilecek-yer-cok-yeter-ki-talan-etmesinler_132607.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!