Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Büyükçekmece Kentsel DönüşümleYenileniyor

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ilçede hayata geçirdikleri kentsel dönüşüm projelerinden bahsetti. Akgün, “Şu ana kadar 600’den fazla bina yıkıldı ve şehir yenilenmeye devam ediyor'' diye konuştu.

yapi.com.tr
Büyükçekmece Kentsel DönüşümleYenileniyor

Kentsel dönüşüm alanındaki projeleri yerinde takip eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ilçede hayata geçirilen yatırımları anlattı.

''Hedef: kentsel yenileme''
Gazete Damga'da yer alan habere göre, Atatürk Mahallesi’ndeki 18 dairelik 5 bloktan oluşan sitenin kentsel dönüşüm projesini başlattıklarını hatırlatan Başkan Akgün, "1999 Marmara depreminden sonra Büyükçekmece’de kentsel yenilemeyi hedefleyen ve aynı zamanda şehir estetiğini düzeltme ve sosyal alanları arttırma çalışmalarını başlattık. Yapmış olduğumuz imar planlarında vatandaşa kolaylıklar ve imkanlar sağlayarak şehrin yenilenmesini, vatandaşın olabilecek depreme karşı bir an önce emniyetli binalara geçmesini sağlamak üzere yoğun bir çalışma yürütüyoruz'' şeklinde konuştu.

600’den fazla bina yıkıldı
Bölgede 600’den fazla bina yıkıldığını açıklayan Akgün, "Marmara depreminin ne zaman olacağını bilmiyoruz ama yarın olacakmış gibi Büyükçekmece Belediyesi olarak gece gündüz vatandaşlarımızla, müteahhitlerimizle konut sahipleriyle bir araya geliyoruz ve eskimiş olan binalarımızın yenilenmesi için onları motive ediyoruz" diyen Akgün, "Şu ana kadar 600’den fazla bina yıkıldı ve şehir yenilenmeye devam ediyor. Biz İstanbul’daki belediye başkanları olarak hepimiz Marmara depremini ve deprem gerçeğini biliyoruz. Hep birlikte şehrin yenilenmesi için kentsel dönüşümle ilgili mevzuatta sayın bakanlığımız tarafından daha kolay bir sistem kurulmasını ve binaların, kentlerin yenilenmesinde vatandaşın daha da kolay bir yöntemle bu işi yapması için yeni yönetmelikler, yeni ilave kararlar alınması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyukcekmece-kentsel-donusumleyenileniyor_168990.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!