Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"En Güzel Bahçe"den Yol Geçirecekler

İzmit'te 5. Ada konutlarının yan tarafı semt sakinlerince yeşillendirilerek, 2004 yılında 'Örnek Konut Yarışması'nda Ada ve bölge kategorisi birincisi odu. Vatandaşlarca yeşillendirilmiş alanın imar planında çıkmaz yol gözükmesi nedeniyle belediye alanda yol çalışması başlattı.

yapi.com.tr
"En Güzel Bahçe"den Yol Geçirecekler

İzmit Gündoğdu Mahallesi'nde Bayındırlık Bakanlığı Konutları 5'inci adada Büyükşehir Yasası kapsamında kapatılan Bekirpaşa Belediyesi döneminde 2004 yılında konutların çevresine dikilen fidanlar ve çiçeklerle 'Örnek Konut Yarışması'nda Ada ve bölge kategorisi birincisi olan alandaki ağaçlar ve çiçeklerin yerine çıkmaz sokak yapılmak istenmesine vatandaşlar tepki gösterdi.

'Çıkmaz yol için ağaçlarımızı kestirmeyiz'

DHA'nın haberine göre, Marmara depreminden sonra konutlara taşındığını söyleyen semt sakinlerinden Hatice Bayhan, "Evimizin önünü güzelleştirmek için bütün komşularımızla birlikte çeşitli ağaçlar ve çiçekler ekerek yaşadığımız bölgeyi güzelleştirdik. Dönemin Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk döneminde en güzel konut ve ada seçildik. Çıkmaz bir sokak için ağaçların kesilmesini ve çiçeklerimizin sökülmesini istemiyoruz." dedi.

'Semt sakinleri olarak bahçemizi yıkmalarını istemiyoruz'

Kendisinin Bayındırlık Konutlarında kiracı olduğunu söyleyen Necat Boyalı, "Ben kiracı olmama rağmen ağaçların sökülmesine ve güzelim yeşil alanın çıkmaz bir yol yapılmasına karşı çıkıyorum. İnsanlar yıllarca buradaki ağaçlara ve çiçeklere bakmışlar. Akşamları sohbet edecekleri güzel bir alan oluşturulmuş. Neden bu güzellik yok edilsin. Semt sakini olarak kesinlikle buradan yol geçirilmesini istemiyorum."Çıkmaz bir yol için yeşil katliamı yapılacağını söyleyen Esin Bayhan, "Ana yola bağlanacak bir yol olsa anlayacağım. Fakat bizim güzelce yeşillendirdiğimiz ve bin bir güçlükle temin ettiğimiz çiçeklerimiz, meyve ağaçlarımızın sökülerek çıkmaz sokak yapılmasını istemiyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-guzel-bahceden-yol-gecirecekler_132575.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!