Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Deniz Manzaralı Çöplük İstemiyoruz’

Hopa halkı, çöplerinin sahile dökülmesine ve geri dönüştürülmeyen atıkların yarattığı tahribata karşı çıkıyor. Yurttaşlar Change.org isimli internet sitesinde ‘Deniz Manzaralı Çöplük İstemiyoruz’ isimli bir kampanya başlattı.

yapi.com.tr
‘Deniz Manzaralı Çöplük İstemiyoruz’

Hopa halkı, çöplerinin sahile dökülmesine ve geri dönüştürülmeyen atıkların yarattığı tahribata karşı çıkıyor. Change.org isimli internet sitesinde ‘Deniz Manzaralı Çöplük İstemiyoruz’ isimli bir kampanya başlatan yurttaşlar, “Su gibi doğal kaynaklardan uzun vadede faydalanabilmek için daha az atık ve daha az çöp oluşumu yeterli olacaktır... Her mahalleye geri dönüşüm kutuları konulsun. Geri dönüşebilen atıklar doğaya karışmasın!” diyor.

Kampanya metninde “Hopa gibi çöplerin bertaraf edilmesi için gerekli alana sahip olmayan yerleşim yerlerinde katı atıkların azaltılması çok önemlidir. Şu anki durum içler acısıdır, denizin doldurulduğu bir alana boşaltılan çöpler kirliliğe yol açmaktadır. Gerekli bilgilendirmeler yapılıp, gerekli geri dönüşüm kutuları her mahalleye konulursa, halk atıkları doğru şekilde ayırarak doğru kutuya atabilir ve bu atıklar, kurulacak  geri dönüşüm tesisleri için toplanarak, doğal kaynaklarımızın korunması, enerji tasarrufu, atık miktarının azaltılması, geri dönüşümün geleceğe ve ekonomiye katkısı sağlanacaktır” deniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deniz-manzarali-copluk-istemiyoruz_122463.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!