Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mavi Bayraklı Denizde 1.5 Ton Çöp

Bodrum'daki 4 mavi bayraklı Torba Koyu'nda, dalgıçların yaptığı temizlik çalışmasında, deniz dibinden 1.5 ton çeşitli türde atık çıkartıldı. Cennet koyda sudan çıkartılan atıklar görenleri şaşırttı.

yapi.com.tr
Mavi Bayraklı Denizde 1.5 Ton Çöp

Bodrum Belediyesi tarafından 'Denize en çok mavi yakışır' solganıyla 5 hafta önce başlatılan kampanya kapsamında, 4 mavi bayrağın bulunduğu Torba Koyu'nda deniz dibi temizliği yapıldı. Belediyenin 14 dalgıcının katıldığı temizliğe TURMEPA üyeleri ile balıkçılar da tekneleri ile destek verdi. Dalgıçların 2-15 metre arasındaki derinlikte yaptığı ve fırtına nedeni ile sadece 2 saat süren temizlikte, denizden 1.5 ton çöp ve atık madde çıkarıldı. Halı, otomobil lastiği, mutfak araç ve gereçleri, aydınlatma lambası, PVC boru, şezlong, battaniye, havlu, bisiklet, içki ve içecek şişi, çöp tenekesi, saksılar, otomobil farları gibi pek çok atık, görenleri şaşırttı. Temizlik ardından açıklama yapan Torba Mahallesi Muhtarı Suat Kaya şöyle dedi:

"Fırtına nedeni ile bugün sınırlı bölgede temizlik yapabildik. Buna rağmen denizden çıkanların tamamının, bu denizden yararlanan, nimetlerini kullanan tatil yapanların atıkları olduğu ortaya çıktı. Bu koyda 4 mavi bayrak var. Bu görüntüler mavi bayraklı cennet koyumuza yakışmıyor. Temizliğe, daha sonra devam etmek üzere ara verdik. Denizden çıkanları atanlar, görürse sanırım biraz utanırlar."

Deniz dibinden çıkarılan çöpler, tartıldıktan sonra kamyona konularak belediye çöplüğüne götürüldü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mavi-bayrakli-denizde-1-5-ton-cop_130196.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!